Proč vyzkoušet koupel z ovesných vloček?

Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy slyšeli o koupeli z ovesných vloček? Ovesné vločky jsou často podceňovanou potravinou, která je k dostání opravdu lacino, ale přesto se jí mnoho lidí vyhýbá. A to je škoda, protože nám po mnoha stránkách rozhodně má co nabídnout.

Koupel z ovesných vloček není žádnou aktuální novinkou. Již ve starověku byl oves uznáván jako léčebná pomůcka pro řadu kožních problémů a ovesné koupele nebyly žádným nevídaným jevem.

Proč byste měli vyzkoušet ovesnou koupel?

Možná patříte k lidem, kteří v obchodě kolem ovesných vloček jen tak projdou a vůbec si jich nevšimnou. V takovém případě by vás určitě ani nenapadlo, že byste si z nich mohli připravit koupel.

„Když se ovesné vločky přidají do teplé lázně, tak vločky mohou moc pěkně pleť uklidnit a léčit vše od ekzému až po nepříjemné svědění pokožky,“ píše web rehabilitace.info.

Zajímá vás, v čem může být koupel z ovesných vloček přínosná? Máme pro vás hned několik důvodů, proč ji rozhodně vyzkoušet.

Zklidňuje atopický ekzém

S atopickým ekzémem nebojují jen děti, ale velmi často i dospělí. Jde o nepříjemný kožní problém, který dokáže hodně potrápit. Koupel z ovesných vloček může pomoci zklidnit podrážděnou pokožku, kterou sužuje atopická dermatitida.

Pomáhá na suchou pokožku

Na první pohled obyčejný oves má schopnost zajistit pokožce ochrannou vrstvu a udržet její přirozenou vlhkost. Pokud vás trápí suchá pokožka, dopřávejte si pravidelně ovesné koupele.

Přírodní škroby obsažené v ovsu absorbují vodu a vážou se na pokožku. Po ovesné koupeli bude vaše pokožka příjemně hebká a jemná na dotek.

Zmírňuje bodnutí hmyzem

Asi každému z nás se někdy stalo, že ho píchla včela nebo komár. Po útoku otravného hmyzu se nám na kůži udělá svědivý pupínek, který je velmi těžké nedrbat.

Ovesná koupel může v tomto ohledu přinést vytouženou úlevu od svědění. Mimo to vás dokáže zbavit i bolesti nebo otoku spojeného především s včelím nebo vosím bodnutím.

Pročistí ucpané póry

Některým z nás mazové žlázy produkují podstatně více kožního mazu. To má za následek časté ucpávání pórů a vznik nevzhledných pupínků. Není žádným pravidlem, že akné trápí pouze dospívající, i mnozí dospělí moc dobře vědí, jak otravné může akné být.

I v tomto případě se můžete spolehnout na ovesné vločky, které umí skvělé absorbovat přebytečný maz, a tím pádem zabraňují ucpávání pórů. Také napomáhají vypláchnout toxiny a nečistoty, které by mohly způsobit infekci.

Zdroj: rehabilitace.info, webmd.com, verywellfamily.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz