Dwayne Johnson dodržuje přísný režim. Takhle se stal slavným wrestlerem i hercem

Zdroj: Joe Seer / Shutterstock.com

Herec, producent a zpěvák Dwayne Johnson je známý také pod svou zápasnickou přezdívkou The Rock. Tvrdý jako skála tenhle chlapík s vyrýsovanými svaly tedy rozhodně je, ale nemá to zadarmo. Na svojí postavě tvrdě pracuje v posilovně, ale i v jídelníčku.

Není snadné udržet tak velké tělo plné energie. Dwayne proto musí dbát na to, aby jedl opravdu hodně, ale zároveň zdravě a vyváženě. Není se proto čemu divit, že jeho jídelníček by nejspíš jen tak někomu nesedl.

V roce 2014 se před natáčením filmu Herkules musel dát pořádně do formy. A proto po dobu šesti měsíců jedl denně sedm velkých jídel, aby zvládal veškeré tréninky a netrpěl nedostatkem energie.

Není to ale jenom herecká kariéra, kvůli které na sobě pracuje. Johnson se narodil do rodiny wrestlerů a sám se zápasníkem také stal. Na svém kontě má mnohá vítězství a je na své tělo hrdý. A to díky tvrdému tréninku a stravovacím návykům, které dodržuje.

Rád o svém režimu mluví

Dwayne Johnson má na Instagramu 2. nejsledovanější profil. Částečně je to díky tomu, že ho fanoušci obdivují, částečně jistě ale také proto, že se on sám rád pochlubí tím, jak tvrdě trénuje, jaký je jeho jídelníček a na čem zrovna pracuje.

Fanouškům dává tipy, mluví o tom, jak je jeho trénink náročný, a je vidět, že je na sebe náležitě hrdý. Ačkoli občas poradí sledujícím, jak se chovat, aby měli tělo vytrénované jako on, pro mnohé jsou takové tréninky či diety nereálné.

„Není to jenom o cvičení. Je to o tom dávat do všeho srdce, vnímat každé napnutí svalu, vaše paže musí být tvrdé jako skála, nebo ještě víc, jako železo,“ rozvášnil se v rozhovoru s médii.

Jím jako zdravý medvěd grizzly

Rockovo heslo zní: „Jez jako medvěd. Ale nezapomínej na své zdraví.“ To znamená, že si herec a zápasník dopřává opravdu obrovské porce, ale zároveň hledí na to, aby do těla dostal vyvážený poměr všech důležitých látek a nepřeháněl to s cukry a tuky.

Denně sní Johnson okolo 3500 kalorií. Když se připravoval na roli ve filmu Herkules, snědl dokonce 4300 kalorií za den, což je v podstatě dvojnásobek doporučeného denního příjmu pro průměrného muže.

Jenomže je pravda, že Rock rozhodně průměrný není. A pokud by snědl pouze něco málo přes 2000 kalorií denně, pravděpodobně by jeho systém brzy zkolaboval. Dopřává si hlavně jídla bohatá na bílkoviny, které mu pomáhají při posilování.

Jeho nejoblíbenějším pokrmem je pořádně šťavnatý steak a opečenými bramborami, ke kterému se ale nebojí nandat si pořádnou porci dušené zeleniny nebo si dát jako oblohu okurku s paprikou.

„Jsem chlap, ale to neznamená, že se vyhýbám zelenině. Je to zdravé a vím, že moje tělo ji potřebuje. Zároveň ale miluji maso a nemohl bych bez něho být. A když je ho opravdu pořádný kus a je dobře udělané, nebojím se v restauraci si pořádně připlatit,“ směje se Dwayne.

Obvyklou snídani pro Rocka tvoří tři míchaná vajíčka, plátky slaniny a dvě misky ovesných vloček. Na večeři si dá vajíček prý klidně deset. Obědové porce servíruje na speciálních talířích, protože na klasické by se mu jídlo nevešlo.

Zdroj: businessinsider.com, therockgear.com, manofmany.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz