Proč si zamilovat mango? Třeba proto, že posiluje imunitu a pomáhá zhubnout

Zdroj: Shutterstock

Šťavnaté exotické ovoce buď milujete, nebo nenávidíte. Najdou se mezi námi i tací, kteří jej dokonce nikdy neochutnali a automaticky jej zavrhli – a to je velká škoda. Pro mango je typická nejen výrazná osvěžující chuť, ale i jeho nezaměnitelná vůně.

Patříte k lidem, kteří mango nikdy neochutnali? Je na čase to napravit. Prozradíme vám důvody, proč byste si ho měli zamilovat a dát mu šanci.

Pomáhá na podrážděné nervy

Dneska je velmi snadné podlehnout stresu. Valí se na nás mnoho povinností a starostí. Na člověka to mnohdy může být až moc. Mango obsahuje látky s uklidňujícími vlastnostmi.

Společně s vitamínem B6 mohou mít dlouhodobě pozitivní vliv na pocuchané nervy a mohou napomoci při emocionálním vypětí organismu.

Posiluje imunitní systém

Mango se může pyšnit cenným složením, díky kterému jej lze považovat za dobrého pomocníka v rámci posílení imunitního systému.

Obsahuje spoustu vitamínů se širokým záběrem působení. Nejenže posiluje imunitu, ale dokonce pomáhá i jako prevence některých onemocnění. Jezte ho pravidelně a mango udrží obranyschopnost vašeho organismu v pohotovosti.

Napomáhá při hubnutí

Zejména ženy určitě ocení fakt, že pokud jde o hubnutí, může být mango ceněným pomocníkem. Řadíme ho do skupiny kaloricky nenáročných, jinými slovy dietních potravin, které je vhodné zařadit do redukčního a vyváženého jídelníčku. Pokud se snažíte zhubnout, mango by určitě nemělo chybět ve vaší stravě.

Jelikož je mango nízkokalorické, a navíc se snadno kombinuje s dalšími pochutinami, je možné s ním v kuchyni experimentovat a připravovat mnoho zajímavých dobrot.

Jak je to s tím hubnutím?

Možná si říkáte, jak vám ovoce může pomoci zhubnout. Kromě výše zmíněných faktů je u manga potřeba vyzdvihnout ještě jednu skutečnost, tou je odvádění přebytečné vody z těla. Když tělo zadržuje přebytečnou vodu, projeví se to na váze. Člověk se může cítit oteklý, a je tedy potřeba se vody zbavit. Jezte mango. To se postará o to, že se z vašeho těla postupně začne vylučovat přebytečné množství vody. Společně s vodou vás zbaví i toxinů a dalších škodlivých látek.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, healthline.com, zdravezdravi.cz
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz