Připravujeme se na běh: Základní vybavení pro všechny běžce

Zdroj: Shutterstock

Jste připraveni začít běhat? Než vyrazíte ke dveřím, je důležité se ujistit, že máte správné vybavení. Běhání může být zábavná a obohacující aktivita, ale pokud nemáte správné vybavení, nebude tak příjemná, jak by mohla být. V tomto příspěvku na blogu probereme, jaké vybavení potřebují běžci všech úrovní, aby si běhání užili co nejlépe.

Základní běžecké vybavení pro úspěšný běh

Běžecké boty

Tohle je zřejmé – budete potřebovat běžecké boty! Ujistěte se, že jste si koupili pár, který vám správně sedí – pokud jsou příliš malé, můžete si udělat puchýře nebo se zranit; pokud jsou příliš velké, vaše nohy v nich mohou klouzat a způsobit stejné problémy. Důležité je také koupit pár určený speciálně pro běh, aby vaše nohy nebyly vystaveny zbytečnému opotřebení. Hledejte lehké boty s odpružením v mezipodešvi pro tlumení nárazů a také s odolnou gumovou podrážkou pro trakci na různých površích.

Správné oblečení

Je samozřejmé, že pohodlné oblečení je při běhání klíčové. Pokud je venku zima, nezapomeňte se oblékat do vrstev, abyste se mohli během běhu podle potřeby přizpůsobit; pokud je venku horko, noste světlé oblečení z prodyšné tkaniny, jako jsou polyesterové nebo nylonové směsi. Vyhněte se těžkým bavlněným tkaninám, protože mají tendenci nasáknout pot a zpomalit odpařování; to způsobí, že jejich nošení bude během běhu v horkém počasí nepříjemné. A nakonec se ujistěte, že vám vybrané oblečení dobře padne – nechcete, aby se vám při běhu něco shrnulo nebo shrnulo!

Chytré náramky

Technologie chytrých náramků je jednou ze základních součástí vybavení, které potřebujete. Chytré náramky jsou mnohem víc než jen hodinky – sledují vaši polohu, monitorují srdeční tep a poskytují údaje o vzdálenosti, rychlosti a délce kroku. Nastavení chytrého náramku si můžete dokonce přizpůsobit, abyste dostávali přesná upozornění na nerovnosti nebo stoupání. Některé chytré náramky, jako honor band 5 řemínek, navíc poskytují zvukovou podporu s připomínkami na přestávku na vodu a dalšími upozorňovacími signály souvisejícími s běžeckým výkonem. Vzhledem k tomu, že technologie chytrých hodinek je každým dnem dokonalejší, je to něco, co by měl vážný běžec zvážit jako investici pro celkově úspěšný zážitek z běhu.

Hydratační systém

Při běhu trvajícím déle než hodinu je nezbytné mít hydratační batoh nebo pás. Běžci se tak mohou udržovat hydratovaní, aniž by museli každých pár minut zastavovat a brát si vodu z domova nebo z auta. Investujte do kvalitního hydratačního balíčku, abyste si mohli brát vodu na běhání s sebou. Mnoho batohů je vybaveno izolovanou přihrádkou, která je ideální pro uložení láhve s vodou, aby zůstala chladná i v horkých dnech. Některé systémy jsou dokonce vybaveny kapsami, do kterých si můžete uložit svačinu, například energetické tyčinky nebo gely pro rychlé doplnění energie na cestě.

Bezpečnostní oblečení

Pro ty, kteří plánují běhat v noci nebo za zhoršených světelných podmínek, je viditelnost klíčem k tomu, aby zůstali na cestě nebo na stezce v bezpečí. Proto jsou reflexní vesty a další bezpečnostní oblečení nezbytnou výbavou pro běžce, kteří chtějí být při běhu v bezpečí. Reflexní vesty se vyrábějí v mnoha různých provedeních a snadno se vejdou na jakékoliv tričko nebo bundu, které při běhu nosíte. Některé z nich jsou také vybaveny dalšími kapsami, do kterých lze uložit klíče nebo jiné drobné předměty, které můžete při běhu potřebovat.

Závěr

Běhání je vynikající způsob, jak zůstat zdravý a aktivní, ať už s tímto sportem začínáte, nebo se mu věnujete už léta. Správné vybavení předtím, než se vydáte na běh, má zásadní vliv na pohodlí a bezpečnost – proto se předtím, než si obujete boty, nezapomeňte zásobit! Se správnou obuví, chytrým páskem, hydratačními balíčky a bezpečnostním oblečením, jako jsou reflexní vesty, budou mít běžci všech úrovní po ruce vše, co potřebují k příjemnému – a bezpečnému – běhání!

Přidat na Seznam.cz