Překvapivé spojení limonády a kečupu. Pepsi vylepšila hot dogy „kolačupem“

Zdroj: Shutterstock

Na kombinaci hot dogu a coly asi není nic moc zvláštního. Tedy pokud nedostanete bláznivý nápad a hot dog si nepokapete kečupem, do kterého jste předtím nalili limonádu. Ano, firma Pepsi opravdu přišla s kečupem, který má příchuť coly.

Zatímco cola se běžně používá k dochucení barbecue omáčky, tato nově pojatá varianta kečupu kombinuje sladké citrusové tóny coly, aby doplnila chuť hot dogů. Na „kolačup“, tedy kečup s příchutí coly, přišla značka nápojů ve spolupráci s Culinary Institute of America Consulting.

„Pepsi je již dlouho součástí americké kultury a její chladivá svěží chuť je oblíbenou volbou nápojů pro celé generace Američanů. Vždy jsme věděli, že hot dogy chutnají lépe s Pepsi, a nyní si to myslí i odborníci,“ uvedla v tiskové zprávě Jenny Danziová, senior ředitelka Pepsi TM (prostřednictvím NBC News).

 „Koncept je jednoduchý a kreativní. Výrazné chutě a živá citrusová směs Pepsi zvýrazňují jasné a pikantní vlastnosti kečupu a kompenzují zauzenou chuť hot dogu,“ vyjádřil se David Kamen, ředitel pro klientské zkušenosti společnosti Culinary Institute of America Consulting.

Omezená nabídka

Pokud vás „kolačup“ láká, musíme vás zklamat. Tento zajisté jedinečný chuťový zážitek si mohli dopřát jenom fanoušci baseballu v USA. Kolačup byl k dostání po omezenou dobu na stadionech Major League Baseball ve městech Phoenix, New York, Minneapolis a Detroit. Ale kdo ví, třeba se cola kečup uchytí a dostane se i k nám.

Pepsi má ráda netradiční spojení

Pepsi již dříve dala svou charakteristickou příchuť na dalšího běžného partnera coly: pizzu. Jak uvádí server Food and Wine, v loňském roce se tato společnost spojila s firmou CIA Consulting a v jedné manhattanské pizzerii nabízela Pepsi-Roni, feferonky s kolou.

A v roce 2022 tato značka nealkoholických nápojů představila také produkt Pepsi-Roni Pizza, která obsahovala pizzu s feferonkami napuštěnou colou.

V roce 2021 se zase spojila s Peeps a vytvořila PEPSI x PEEPS, limitovanou edici limonády, která míchala Pepsi s příchutí Peeps marshmallow.

Zdroje: NBC News, Food and Wine, ABC News

Přidat na Seznam.cz