Představitel Dahmera Evan Peters se v kondici udržuje pravidelným cvičením. V neděli si ale rád pospí

evan_peters
Zdroj: Profimedia

Evan Peters (35) je pro milovníky seriálů především hrdinou American Horror Story, ale od roku 2002, kdy mu dal otec rok na to, aby se v Los Angeles prosadil, jinak se musí vrátit domů do Missouri, jde prakticky z role do role, a kromě herectví už se realizuje i jako producent. Aktuálně září v hlavní roli minisérie o Jeffu Dahmerovi, sériovém vrahovi, který byl na začátku 90. let odsouzen za vraždu minimálně 17 mužů.

Na cvičení si vždy najde čas

Svůj hektický život musí spojit také s péčí o svou fyzickou kondici a vzhled. Pro filmy a seriály je to v současnosti poměrně zásadní věc. Evan se musel naučit rozvrhnout si čas tak, aby měl prostor pro posilování, a také radikálně změnit jídelníček. Dělá vše proto, aby dobře vypadal, což nedávno předvedl třeba po boku Kate Winslet v seriálu Mare of Easttown. Evan Peters dodržuje důsledně cvičební rutinu, aby vypadal fit a měl stále souměrnou atletickou postavu. Často hraje superhrdiny a policisty, a tak se mu dobrá kondice hodí.

Peters podle jackedgorilla cvičí čtyři až pět hodin za týden silové tréninky, které doplňuje zdravou a vyváženou stravou a průměrným množstvím spánku. Každý druhý den má náročný silový trénink, který kombinuje s kardio cvičením a časem na regeneraci. Vzhledem k velkému časovému vytížení nemůže chodit do posilovny tak často, jak by chtěl, a proto jeho rutina spočívá v krátkém a intenzivním cvičení, aby maximalizoval výsledky.

Když má volný víkend, přidává ještě procházky a běh, čímž spaluje tuky a udržuje svaly v dobré kondici, aniž by to však přeháněl se vzhledem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Evan Peters (@evanpetersactor)

Každý den ta správná porce námahy

Pondělí

V pondělí patří jeho cvičení horní polovině těla a zaměřuje se na paže a ramena. Tyto cviky mu také pomáhají k posílení hrudníku a zad. Má svých šest oblíbených cviků, které dělá vždy ve třech sadách a osmi opakováních.

Úterý

Úterý patří intenzivnímu kardio cvičení. Při tomto cvičení se soustředí jednak na hrudník a břicho, ale také na spalování kalorií. Kombinuje náročné pohyby s cvičením, které dovolí svalům relaxovat. Soustředí se na minutové sady, kdy se snaží cvičení co nejčastěji opakovat. Celkem opakuje alespoň dvakrát osm druhů cviků vždy v sadě.

Středa

Středeční posilování věnuje dolní části těla a jde o cviky postavené na vlastní váze, které kombinuje s cvičením na strojích. Každé ze šesti cvičení opakuje ve třech sadách vždy šestkrát až desetkrát.

Čtvrtek

Čtvrteční úsilí věnuje běhu. Podle možností běhá na pásu nebo venku. Před a po běhu, který trvá 30 až 45 minut, provádí několik minut strečink.

Pátek

V pátek je jeho cvičební rutina zaměřená na trénink celkové tělesné síly a používá činky nebo lano. Soustředí se na shyby, výpady a cvičení na prkně.

O víkendu hlavně odpočívá

Víkend je odlehčený, opět jde o běh. Dopřeje si 30 až 60 minut. Někdy zvolí delší procházku, kolo, plavání. Řídí se náladou. Neděle je odpočinková, rád si pospí.

Stravování

K péči o tělo nepodceňuje ani dietu. Evan jí zdravě, aby si udržel aktivní způsob života. Vyhýbá se nezdravým a tučným jídlům, která jsou těžce stravitelná.

Preferuje libové maso a zeleninu. Oblíbeným jídlem je sendvič s krůtím masem, ale častěji volí spíše kuřecí maso, lososa a zeleninu.

Zdravý jídelníček tak podle Evana vypadá následovně: k snídani si dává vejce nebo ovesné vločky. Ke svačině pak preferuje ovoce, pro oběd volí třeba kuřecí prsa bez kůže se zeleninovým salátem. K odpolední svačině nepohrdne proteinovým nápojem a celý den završí večeří, k níž si dá třeba lososa s brokolicí.

Herec také pravidelně konzumuje multivitaminy, proteinové tyčinky, a když má nabitý program, místo jídla si dopřeje koktejl.

Zdroj: Health- yogi, Jacketgorilla

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz