Potíme se podle toho, co jíme. Těmto jídlům bychom se měli vyvarovat

Zdroj: Shutterstock

Pocení je přirozený proces v těle, který známe asi úplně všichni. Někdo se potí více, někdo zase méně. Pomocí potu se naše tělo nejen zbavuje škodlivin, ale především se ochlazuje, takže nesnášet ho není úplně na místě. Zkrátka je potřeba.

Najdou se ale mezi námi tací, kteří se potí více než ostatní. Nadměrné pocení je v životě omezuje, komplikuje jim život a samozřejmě je trápí. Zatímco u někoho je to dáno zdravotně, jiní si nadměrné pocení možná způsobují sami. A to tím, co jedí.

Potraviny mohou způsobit pocení? Ano!

Než si začnete udiveně ťukat na čelo, co je to za nesmysl, věřte, že některé potraviny opravdu mohou způsobit, že se budete potit více než obvykle. Jaké potraviny to jsou a čeho byste se měli vyvarovat, pokud se nechcete potit více, než je nutné?

Na jaké potraviny si dát pozor?

Možná to nelze brát přímo jako potravinu, ale na pocení rozhodně může mít vliv. O čem je řeč? O koření. To používáme při přípravě jídla, bez toho by to zkrátka nebylo ono.

Pokud ale milujete třeba thajskou nebo indickou kuchyni, kde se tradičně používá pepř, zázvor nebo chilli, pak si nevědomky dopřáváte přísady, které zvyšují činnost potních žláz.

Milujete kávu?

Bez kávy nedáte ani ránu? I když vám sice rozumíme, i káva bohužel patří mezi suroviny, které mohou zvýšit produkci potu. Je pravda, že o účincích kávy lze dlouho diskutovat a občasný šálek oblíbené kávy ničemu neuškodí, pokud to ale s kávou přeháníte a pijete jí více, než je doporučené množství, zaděláváte si na problém.

Káva totiž zvyšuje krevní tlak, zrychluje srdeční tep, kvůli čemuž tělo zvyšuje svoji tělesnou teplotu, a tím pádem se i více potí.

Další potraviny, na které si dejte pozor

Na co dalšího byste si měli dát pozor? Za nás rozhodně na sůl. Přílišné solení má negativní vliv na zdraví jako takové a může ovlivnit i pocení. Podobně se to má i s alkoholem. Dát si tu a tam skleničku něčeho alkoholického nevadí, ale přehánět by se to nemělo.

Zdroj: undershirts.co.uk, magazin.biooo.cz
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz