Poradíme, jak na dokonale měkké ručníky jako z hotelu. Už nikdy vám neztvrdnou

Zdroj: Shutterstock

Určitě se shodneme na tom, že po příjemné sprše nebo koupeli chceme své tělo zabalit do příjemně měkkého ručníku, který nás dokonale obejme a rozmazlí. Není totiž nic horšího, než když tělo doslova drhnete tvrdým a hrubým ručníkem. Brrr.

Bohužel s tvrdými ručníky, které jsou nepříjemné na omak, se potýká nejedna domácnost. Proto pro vás máme tip, jak na dokonale měkoučké ručníky. Uvidíte, že po přečtení dnešního článku už u vás doma nebudou mít tvrdé a hrubé ručníky sebemenší šanci.

Proč ručníky „ztvrdnou“?

Určitě i vám už tahle otázka někdy proletěla hlavou. Zpravidla ihned poté, co jste se skříně či komody vytáhli ručník, který byl tzv. ztvrdlý.

Proč tomu tak je? Za tímto jevem nejčastěji stojí zbytky mýdel, tělových mlék, šamponů a samozřejmě také mastnoty kůže a nečistot.

Ručníky vždy perte odděleně

Pro někoho je to samozřejmost, jiný se teď možná diví, proč by měl prát ručníky zvlášť a nemíchat je s dalším prádlem.

Je to ale základní pravidlo, ke kterému můžeme přidat ještě jedno: perte ručníky v rozumném množství, zbytečně nepřeplňujte pračku, protože jedině tak bude moci voda dostatečně proudit a dostane se ke každému kousku.

Ocet a jedlá soda

Dvě suroviny, které má doma po ruce každá správná hospodyňka. Jen by vás možná nenapadlo přidat je k ručníkům, když se je zrovna rozhodnete vyprat.

Přidejte k ručníkům trochu bílého octa a jedlé sody, program spusťte na 60 °C a nechte ručníky důkladně vyprat. Hned po vyprání je vyjměte, aby v pračce nezatuchly a před pověšením je pořádně proklepejte.

Už žádná aviváž

Možná v sobě máte zakořeněnou představu, že do pračky kromě pracího prášku přijde také aviváž. Nyní vás ale vyvedeme z omylu.

Pokud jde o ručníky (a nejen o ně), na aviváž zapomeňte. I když si myslíte, že prádlo změkčuje, opak je mnohdy pravdou. Právě aviváž je častým důvodem, proč jsou ručníky po vyprání a usušení nepříjemně tvrdé.

Zdroj: aazdravi.cz, chalupari-zahradkari.cz, mujsvet-pg.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz