Pomůže vám spalovač tuku v cestě za vysněnou postavou?

Zdroj: Whitepress

Všichni občas hledáme způsoby, jak si ulehčit cestu za dokonalou postavou. Často pak po prvním spalovači tuku a ani nevíme, co od něj očekávat. Často až nereálná očekávání v podobě sexy křivek a viditelného sixpacku po spolknutí „zázračných“ pilulek berou často za své hned při prvním neúspěchu. Pojďme se spalovačům podívat blíže na zoubek a vyvraťme mýty, které o nich panují.

Spalovač je pouze jeden z článků mozaiky

V první řadě si pojďme natvrdo říct, že žádný legální a bezpečný spalovač tuku nebude mít nikdy velký efekt na hubnutí, pokud nebudeme v kalorickém deficitu (prostě přijmeme během dne méně energie, než vydáme).

Jak dosáhnout kalorického deficitu?

Už od nepaměti platí pravidlo, že buchty se pečou v kuchyni. A to nejen ty kynuté, ale také ty na vašem břiše. Pokud tedy jste zvyklí celý den jíst „prasárny“ ve velkém a myslíte, že vše spálíte večer v posilovně, měli byste rychle tento přístup přehodnotit.

Kalorického deficitu nejlépe dosáhnete právě kombinací vyvážené stravy bohaté na příjem bílkovin a dostatkem pohybu. Dobrým základem pro složení jídelníčku může být např. dodržování pravidel tzv. zdravého talíře.

Zároveň je však třeba dbát i na množství přijatých kalorií. Snadno se vám totiž může stát, že přibíráte i z tzv. zdravých potravin, jako jsou oříšky, nebo ovoce. A to jednoduše z toho důvodu, že jíte moc velké porce.

Dobrým pomocníkem pro začátek vaší cesty za hubnutím mohou být i kalorické tabulky. V první fázi vyplníte svoje údaje o výšce a váze a svoje cíle (redukovat, udržovat, přibrat). Pro běžnou populaci jsou tyto vstupní údaje dostačující pro výpočet BMI.

Následně jednoduše vložíte každé jídlo a pití, které zkonzumujete i všechny fyzické aktivity a dostanete poměrně přesný výsledek přijatých a vydaných kalorií za den. Tabulky mají v databázi naprostou většinu běžně prodávaných potravin na českém trhu a mají i funkci přidání nových potravin.

Kalorické tabulky vám pomohou hlídat si příjem a výdej jsou tak efektivním pomocníkem ke kalorickému deficitu a k vaší vysněné postavě.

Jaký je tedy smysl spalovačů?

Jste v kalorickém deficitu, jíte pestrou zdravou stravu s dostatkem bílkovin, věnujete se zvedání železa nebo cvičení s vlastním tělem? Běháte, nebo jezdíte do práce na kole? Ale pořád se vám zdá, že by mohl být proces hubnutí přece jen o něco rychlejší? Právě v tento moment nastal prostor na spalovač tuku.

Spalovače tuku obecně zvyšují přeměnu tuku na energii a mohou nám tak pomoci k efektivnějšímu hubnutí.

Termogenní spalovače tuku

Úkolem těchto spalovačů je navýšit teplotu těla o několik desetin stupně a zvýšit tak i energetické potřeby vašeho těla. Ťělo bude potřebovat více energie na fungování. Tím pádem i více spálíte a rychleji zhubnete. Mezi účinné látky v těchto spalovačích patří např. synefrin, kofein, kapsaicin (výtažek z chilli papriček) a výtažky ze zeleného čaje.

Termogenní spalovače se však nehodí pro večerní tréninky, protože tělo často nakoupnou na dlouhé hodiny a můžou se dostavit potíže se spánkem.

Spalovače potlačující chuť k jídlu

Chuť k jídlu není problém pouze v období redukce, ale i mimo období hubnutí a rýsování do plavek. Obzvláště během období výraznějšího kalorického deficitu je velmi těžké odolat tomu dát si nějakou dobrotu.

I na toto je řešení. Existují totiž látky, které potlačují pocit hladu. Tyto látky nepodporují tedy hubnutí a spalování tuků napřímo, ale tím, že budete méně jíst, bude váš kalorický deficit větší a budete hubnout více a rychleji.

Tyto spalovače mimo jiné ovlivňují i hormony leptin a grelin. Leptin je hormon vylučovaný adipocyty (tukovými buňkami) a grelin je vylučován žaludkem. Oba tyto hormony se nazývají také hormony hladu, protože ovlivňují apetit.

Mezi látky potlačující hlad patří např. synefrin, HCA (kyselina hydroxycitronová), ale také výtažky ze zeleného čaje.

Spalovače pro potlačení vstřebávání tuků

Úplné vyřazení tuků ze stravy je velmi špatný nápad. Na druhé straně, jeden gram tuku obsahuje až 9 kalorií a také relativně malé množství tuku dokáže být kalorickou bombou. Ještěže existují spalovače tuku, které zabraňují jejich vstřebávání.

Patří sem např. chitosan, což je polysacharid, který vzniká z chininu a získává se extrakcí z koster krabů, krevet a humrů.

Zjednodušeně funguje tak, že na sebe naváže vodu, díky čemuž vznikne hustý gel. Ten na sebe naváže tuk a vyloučí ho ven z těla. Proto je vhodné užívat tyto spalovače před tím, než budete jíst jídlo s vyšším obsahem tuků.

Spalovače pro potlačení vstřebávání sacharidů

Sacharidy jsou nejsnadněji dostupným zdrojem energie pro naše tělo. V rozumné míře však nejsou špatné, jak si mnozí myslí. Samotné sacharidy ani nemohou za to, že má někdo nadváhu. Za nadváhu a obezitu v naprosté většině případů může celkový kalorický nadbytek. Nicméně, je možné, že tento nadbytek jste si způsobili zejména díky vysokému příjmu sacharidů.

Carb blockery blokují práci enzymů, které rozkládají sacharidy. Sacharidy, které zkonzumujete, se nevstřebají a nestráví, ale projdou trávicím traktem a vyloučíte je z těla. Jsou známé jako inhibitory alfa-amylázy a získávají se extrakcí z fazolí.

Kromě toho, že blokují vstřebávání sacharidů, pomáhají snižovat apetit a vyrovnávat hladinu cukru v krvi.

Komplexní spalovače tuků

Komplexní spalovače tuků jsou dnes ze všech nejprodávanější a kombinují výhody více druhů látek a jejich synergický efekt. Jejich účinky jsou často lepší než při užívání samostatných látek.

Navíc nemusíte brát více látek samostatně, vše už je předpřipravené v hotovém suplementu. Kombinují velmi často termogenní spalovače s nabuzujícími látkami a látkami, které ti navíc potlačí chuť do jídla. A právě to je výborná kombinace, která vám pomůže spálit více kalorií a zvětšit intenzitu tréninku. A kromě toho vám pomůže v boji s chutnými a vysoce kalorickými potravinami.

Vyzkoušejte např. výborně hodnocený spalovač tuků ALLNUTRITION CUTS4ALL, který pomáhá nejen k efektivnějšímu spalování, ale také potlačuje chuť k jídlu. Zároveň při pravidelném užívání odstraňuje přebytečnou vodu z těla a podporuje tak přirozenou detoxikaci organismu.

Autor: redakce

Přidat na Seznam.cz