Poke podle Betty Minaříkové: Zdravé, rychlé a skvělé

Zdroj: Profimedia

Alžbětu alias Betty Minaříkovou proslavila především soutěž MasterChef. Mladá kuchařka díky ní získala mnoho fanoušků, se kterými dnes sdílí nejen rady a tipy, ale také konkrétní recepty na své sociální síti.

Betty se nedávno vdala. Jejím vyvoleným se stal Vojtěch Urban, kterého potkala právě na castingu soutěže MasterChef. Pár je důkazem toho, že láska zkrátka prochází žaludkem.

„Už nejsme náctiletá ucha, a když je nám spolu dobře, není na co čekat. Hbitě jsem vyklidil komodu a půlku skříně a naivně si myslel, že ten prostor bude na její věci stačit,“ cituje Urbana iDNES.

Aktivní na sociálních sítích

Zatímco Vojta na své sociální síti sdílí fotografie ze svatby, ani profil jeho partnerky nezůstává s příspěvky pozadu. Betty nedávno přidala na instagram recept na domácí poke. A je to tak snadné, že to doma zvládne úplně každý.

Poke bowl se v podstatě skládá z velmi podobných surovin jako sushi. Ty jsou ale uspořádané v misce. Jedná se o salát ze syrového rybího masa, zeleniny a luštěnin. Jde o zdravý a velmi snadný pokrm.

Poke podle Betty

„Asi to říkám často, ale tohle si opravdu doma udělejte. Je to zdravé, rychlé a skvělé,“ uvádí sama Betty u příspěvku.

Na poke bowl budete potřebovat 150 gramů sushi rýže, sůl, 300 gramů lososa, 100 gramů edamame bobů, mrkev, půlku okurky, 2 lžíce sójové omáčky, lžičku medu, sezamový olej, rýžový ocet, lžíci srirachy, 2 lžíce majonézy, půlku avokáda a jarní cibulku.

Propláchnutou rýži dejte vařit. V misce mezitím smíchejte sójovou omáčku, sezamový olej, med, ocet a vše promíchejte. Lososa bez kůže pokrájejte na kostičky a dejte marinovat do omáčky.

Edamame dejte do hrnce s horkou vodou a dvě minuty povařte. Mrkev nakrájejte na tenké nudličky, okurku na kolečka a avokádo na plátky. Potom naservírujte do misky rýži, na ni lososa a zeleninu, vše pokapejte srirachou a majonézou a ozdobte jarní cibulkou.

Zdroj: Instagram, iDNES, Forbes, Super

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz