Pizza z ovesného těsta. Vločky a chia semínka udělají z oblíbené pochoutky zdravé jídlo

Zdroj: Shutterstock

Pizza je jídlo, které si v posledních letech Češi velmi oblíbili. Není se čemu divit, že si ho řada z nás ráda udělá i doma. Alespoň si na pizzu dáme přesně to, co máme rádi, a nemusíme tři hodiny vybírat verzi bez ančoviček nebo oliv. Některé jedince ale od pečení vlastní pizzy odradí příprava těsta.

Někdo se s těstem nerad patlá, takže si koupí už hotové, jiný si není jistý, jaké suroviny na něj použít, aby pizza chutnala skvěle. Máme pro vás tip nejen na snadné, ale také na zdravé těsto na pizzu. Jeho příprava je opravdu jednoduchá a potřebujete k ní jen pár surovin.

4 suroviny – zdravá pochoutka

Těsto z ovesných vloček možná nezní na první dobrou lákavě, ale jakmile ho ochutnáte, zamilujete si ho. Na přípravu potřebujete pouze: ovesné vločky, chia semínka, vodu a trochu soli. Suroviny smícháte do těsta, které bude mírně lepit a půjde z něho na plech vytvarovat kulatá placka.

Podle receptu z aplikace TikTok je ideální poměr surovin: 80 gramů vloček na 20 gramů chia semínek a 200 mililitrů vody. Pokud se bude těsto příliš lepit, můžete přidat trochu víc vody. Na těsto začněte poté skládat to, co máte na pizze rádi.

@andy.stech Mňammmmm #pizza #recepty #fitrecepty ♬ Rock and Roll Session – Canal Records JP

Mladá influencerka Andy, která proslula tím, že připravuje zdravá a chutná jídla, doporučuje jako základ obyčejný rajčatový protlak, potom šunku, kukuřici, olivy a nastrouhaný sýr. Dodává, že není ale problém přidat třeba houby nebo další suroviny, které máte doma.

Rychlý oběd

Pizza se peče na 200 °C zhruba 20 minut. Jde tak o velmi rychlou přípravu, protože ani tvorba těsta nezabere déle než 10 minut. Pokud čekáte na oběd kamarády, kteří pizzu milují, ale zároveň si chcete dopřát něco zdravého a neobjednávat si přemaštěné jídlo z pizzerie, ovesná pizza je pro vás skvělou volbou.

Pokud si hlídáte kalorie, web Fiton uvádí, že pizza z 80 gramů vloček, na kterou použijete pouze šunku, sýr a trochu kukuřice, bude mít celkově jen 940 kcal. Takže si můžete být jisti, že si opravdu vychutnáváte zdravé jídlo.

Říká se, že pizza je vynikající pochoutka, kterou by si ale člověk neměl dopřávat každý den. S tímto receptem se ale pořekadlo mění. Jednak si totiž pochutnáte a dostanete do těla jen minimum kalorií, zatímco díky vločkám opravdu hodně vlákniny. Klidně si ji tak můžete dát i třikrát týdně.

Zdroj: TikTok, Fiton, Nej recept

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz