Některé mražené potraviny jsou zdravější než čerstvé. Můžete na nich dokonce i ušetřit

Zdroj: Shutterstock

Všichni víme, že bychom se měli stravovat pestře a vyváženě, aby našemu tělu nechyběly žádné důležité živiny. Nedílnou součástí našeho jídelníčku by proto mělo být ovoce a zelenina. Bohužel právě tyto dvě položky v poslední době mizí z nákupních košíků stále většího počtu lidí.

Důvodem jsou stále se zvyšující ceny. Ne všichni si mohou dovolit kupovat takové množství ovoce a zeleniny, aby pokryli doporučenou denní dávku. Řešením může být nákup mražené zeleniny a ovoce. Některé potraviny jsou v mražené podobě dokonce zdravější než čerstvé. O jaké potraviny jde?

Mražené ovoce si zachovává nutriční hodnoty

Mnoho lidí má k mraženému ovoci určité předsudky. Někteří jsou toho názoru, že jim mražené ovoce ani zdaleka nemůže nabídnout takové kvality jako ovoce čerstvé.

„Pro přípravu mražené zeleniny a ovoce se sklízejí zralé plody, většinou se krátce blanšírují a zmrazí se ihned po sklizni. To pomáhá zachovat nutriční hodnotu. Někdy dokonce mohou být mražené produkty při balení obohaceny vitamínem C, aby se zabránilo jejich hnědnutí,“ vysvětluje web socialnipolitika.eu, čímž naznačuje, že se na mražené ovoce rozhodně není třeba dívat skrze prsty.

Jsou zmražené produkty zdravější?

Už jsme tak nějak naučeni, že mražené potraviny mají do kvality, natož pak do zdravého přínosu opravdu hodně daleko. Skutečně je tomu ale tak?

„Ovoce a zelenina, které jsou předem určeny k mražení, se sklízejí na vrcholu své zralosti, tedy v době, kdy jsou nejvýživnější,“ potvrzuje již výše zmíněný názor další web kupi.cz. Z toho plyne, že konkrétně ovoce a zelenina v mražené podobě dokonce může být zdravější než čerstvá.

„Nahradíte-li některé čerstvé potraviny mraženými, výrazně ulehčíte i svojí peněžence. Za menší porci čerstvého ovoce v obchodu zaplatíte klidně 50 až 80 Kč. Za stejnou cenu si ale pořídíte až půl kila mražených plodů,“ dodává zmíněný web.

Nebraňte se ani rybám

Máte rádi ryby? I ty jsou skvělým příkladem, že mražené hned neznamená špatné a že tomu ve skutečnosti může být právě naopak.

„Zatímco čerstvým rybám zpravidla trvá několik dní, než se dostanou do obchodů, ryby, které najdete v mrazicích boxech, jsou zpravidla zmraženy ihned po chycení,“ vysvětluje web zeny.iprima.cz.

Zdroj: socialnipolitika.eu, kupi.cz, zeny.iprima.cz, zdravilek.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz