Petra Černocká si dovede nadiktovat přísnou dietu. Před lety ji dokonce nazvala terorem

Zdroj: Profimedia

Petře Černocké by 72 let tipoval málokdo. Zpěvačka vypadá ve svém věku skvěle a je to i díky tomu, že se o sebe ve všech ohledech stará. Jaké jsou její recepty na krásu? Pečovat o svůj vnitřek i zevnějšek.

Petra Černocká podle Aha! nežije právě nejzdravějším životním stylem. O tom, že si sem tam dá nějakou tu cigaretu, fanouškům nikdy nelhala. Na druhou stranu má ale řadu rituálů, díky kterým se udržuje v kondici.

Dovede si nadiktovat například pořádně přísnou dietu. Pravidelně se stará o svou pleť, snaží se dostatečně odpočívat a vždy řeší, co si do společnosti vezme na sebe, aby vypadala co nejlépe.

„To řeším. Nedávno jsem byla na magnetické rezonanci. To znamená být upoutaná na lůžku se sluchátky na uších. A jak jsem tam ležela, co myslíte, že jsem řešila? Přemýšlela jsem nad tím, co si s sebou zabalím do kufru na dovolenou, kam jedu s holkama, aby mě netrumfly,“ směje se Petra v rozhovoru pro časopis Sedmička.

K lékaři, když je to opravdu nutné

Nedávná magnetická rezonance byla výjimečným vyšetřením. Černocká rozhodně nechodí k doktorovi s každou prkotinou. Jak přiznala v rozhovoru pro Blesk pro ženy, lékaře navštíví vždy až ve chvíli, kdy je to opravdu nezbytné.

„Viry mě skolí tak jednou do roka. To už tělo nejspíš nemá přirozenou sílu se bránit. Začne to nenápadným šimráním v nose a pak rýma, kašel a hlasivky. Odvolávat vystoupení je pro mě stres, protože se vždycky ukáže, že žádná náhrada za mě není dost uspokojující. K doktorovi proto jdu, jen pokud je to fakt vážné,“ svěřila se.

Dietní teror

Petra Černocká tvrdí, že si nikdy nepřipadala hubená, její postava je prý spíš takový průměr. Udržuje si ji tím, že si hlídá zdravou stravu a menší porce. A někdy je ve své dietě na sebe hodně přísná.

„Každý den před usnutím dělám v posteli inventuru toho, co jsem zas proboha všechno ten den stláskala! Když je na seznamu i čokoláda, zmrzlina, pět kafí a deset cigaret, tak jsem na sebe následující den hodně přísná,“ cituje Černockou Aha!

Další den pak vypadá jídelníček Petry následovně: „Ráno jen caro se stévií. K svačině dvě jablka. Oběd: rýže se zeleninou a tofu. Svačina: zeleninový salát. Večeře: šunka, tvrdý sýr, rajče. Prostě dietní teror,“ svěřila se Černocká před lety ve svém sloupku v Sedmičce, kam pravidelně přispívala.

O svou pleť pečuje sama

Petra si ve svém životě prý nikdy nepotrpěla na to, aby se o ni starali odborníci. Na kosmetiku nechodí. „Ne! Na kosmetiku nechodím, stejně jako na laserové masáže, prodlužování řas nebo vlasů. Nechci totiž strávit zbytek života marnou snahou o konzervaci mládí. Sázím spíš na určitý styl a zajímavost, ta se neokouká,“ svěřila se Blesku.

Podle Sedmičky zpěvačka nikdy neměla problémy s pletí, a tak se o kosmetiku ani nijak nezajímala. Jediné, co používá pravidelně, je indulona. Většinu svého života navíc prý strávila nenamalovaná a make-up si často nedává ani ve chvíli, kdy jde na jeviště.

Zdroj: Aha! Blesk pro ženy, Sedmička

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz