Okurka, grep, ale i hořká čokoláda. Potraviny, které pomáhají k plochému bříšku

Zdroj: Shutterstock

Při hubnutí se může člověk zaměřit na konkrétní partie svého těla. Pokud chcete mít ploché bříško, existují konkrétní cviky, kterým se věnovat. Málokdo ale ví, že ho také můžete docílit konzumací konkrétních zdravých potravin.

Někdy se stane, že člověk sice ubírá na váze, s některými místy svého těla je ale stále nespokojený. Chcete mít ploché bříško? Nutriční specialisté pro hubnutí i posilování této partie doporučují denně konzumovat některá jídla, píše se v článku na serveru Ženy.

Stres je nepřítelem hubnutí

Než se pustíte do hubnutí a rýsování těla, je podle výživových poradců důležité udělat si pořádek v tom, čeho chcete docílit a jak daleko jste ochotni pro to zajít. Mnoho lidí se totiž pustí do hubnutí střemhlav a potom zbytečně stresují.

„Při stresujících situacích tělo ve větší míře uvolňuje hormon kortizol, který je jedním z hlavních viníků zvýšené hladiny cukru v krvi, potažmo obezity,“ vysvětluje pro iDNES poradkyně pro výživu Linda Vykouková.

Konkrétní potraviny pro ploché bříško

Pokud chcete ubrat pár centimetrů v pase, ale především mít ploché a vyrýsované bříško, vyzkoušejte pravidelnou konzumaci některých potravin. Například grapefruit výrazně snižuje hladinu cukru v krvi a zmírňuje uvolňování inzulínu v těle, popisuje server Johns Hopkins Medicine.

Okurka má pak velké množství vitamínů, glykemický index má přitom na nule. V jedné větší okurce je jen okolo 50 kalorií. Server Prostřeno uvádí, že si můžete dát dokonce i hořkou čokoládu. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů, které regulují množství cukru v těle.

V neposlední řadě pak samozřejmě vsaďte na bílkoviny, tedy například na maso a mléčné výrobky, které pomáhají vašemu tělu s budováním svalů. U pracování na břišní oblasti se totiž vyplatí nejen hubnout, ale zároveň ji také posilovat.

Zdroj: Prostřeno, iDNES, Bez hladovění, Ženy, Bussiness Insider, John’s Hopkins Medicine, Men’s Journal

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz