Odložte při jídle mobilní telefon. Pokud to uděláte, možná se vám podaří zhubnout

Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé nedají telefon z ruky při žádné příležitosti. Proto není výjimkou vidět v restauracích hosty, kteří si jídlo fotí a sdílejí ho na sociálních sítích, následně ale během samotného hodování neustále kontrolují, kolik srdíček už k fotce dostali…

Minimálně během jídla by měl člověk mobilní telefon odložit. A jedním z důvodů je překvapivě i to, že používání mobilního telefonu během jídla přispívá k obezitě.

O 15 % kalorií více

Vědci podle serveru Daily Mail v roce 2019 zjistili, že muži i ženy, kteří při konzumaci jídla používají mobilní telefon, snědí v průměru o 15 % kalorií více. Nechají se totiž snadno rozptýlit, jídlo si nevychutnají a trvá jim déle se zasytit.

Člověk by měl jíst v klidu, soustředit se pouze na pokrmy před sebou, hodně kousat. Naopak není problém si po obědě lehnout na půl hodiny s telefonem a odpočinout si, naznačují podle Very Well Fit další studie.

Je nicméně špatné telefon používat přímo během konzumace jídla. Stejně tak bychom ho měli odložit v kavárnách, kde jsme se svými přáteli. Věnovat bychom se v takové chvíli měli osobní komunikaci s nimi, což prospívá našemu psychickému zdraví.

Dopřejte si odpočinek od veškerého rozptýlení

Lidstvo je na mobilních telefonech závislé. Pokud ale skutečně chcete začít žít zdravě, je třeba si alespoň na pár hodin denně sledování sociálních sítí a internetových novinek odpustit.

A ideální je to právě během jídla. Než vejdete do restaurace, schovejte telefon do kapsy, nebo ještě lépe do batohu. Pokud si ho totiž položíte vedle sebe na stůl, budete mít neustále tendenci se na něj dívat.

Pokud obědváte doma s rodinou, nechte mobil ve vedlejší místnosti. Nezvedejte příchozí hovory a vydržte strávit těch pár klidných minut jenom tím, že si budete vychutnávat jídlo a dobrou společnost.

Zdroj: Daily Mail, Cnet, Fit and Well, Harvard Health Publishing, Very Well Fit

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz