S potravinami, mezi které patří brokolice nebo tvaroh, jde hubnutí samo. Nemají totiž takřka žádné kalorie

Zdroj: Shutterstock

Snažíte se zhubnout, ale neustále vám kručí v žaludku a vy si lámete hlavu nad tím, čím ho zaplnit? Přinášíme vám výběr potravin, které mají tak málo kalorií, že je spálíte i minimálním pohybem.

Česnek

Česnek je plný protizánětlivých látek a posiluje imunitu, a proto si ho přidejte na seznam potravin s téměř nulovým obsahem kalorií. Chcete-li zachytit všechny nutriční výhody této potraviny, musíte si koupit plné stroužky a těsně před vařením nebo konzumací je pomlít nebo nasekat.

Citron nebo limetka

Citron a limetku můžete používat v neomezeném množství k oživení pokrmů a nápojů. Spadají do potravin s nulovou kalorickou hodnotou, přičemž jeden klín citronu vyprodukuje šťávu v hodnotě pouhé jedné kalorie.

Přidávejte citron a limetku do svých jídel (skvěle se hodí na ryby i kuřecí maso) a nápojů. Nic není tak osvěžující jako svěží citronová voda, která je oblíbeným nulově kalorickým nápojem během přerušovaného půstu v době půstu.

Zázvor

Zázvor, který je součástí asijských smažených pokrmů a bylinných čajů, pomáhá také při trávení, imunitě a nevolnosti. Jeden centimetr dlouhý zázvor má pouhých devět kalorií.

Kuřecí prsa

Kuřecí prsa, ovšem bez kůže, jsou vynikajícím zdrojem bílkovin. Podle serveru Aktin ve 100 gramech masa nalezneme 23 gramů bílkovin, dva gramy tuku a jen 110 kalorií.

Jablka

Při vyhledávání seznamů potravin s nulovou kalorickou hodnotou patří jablka k nejčastějším volbám. Jeden šálek (125 gramů) tohoto ovoce obsahuje podle webu Better Me přibližně 65 kalorií. Jablka jsou považována za skvělá pro hubnutí také díky vysokému obsahu vlákniny a vody.

Brokolice

100 gramů brokolice má pouze 34 kalorií. Tato zelenina je dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin a obsahuje železo, draslík, vápník, selen a hořčík a také vitaminy A, C, E, K a velké množství vitaminů skupiny B, včetně kyseliny listové.

Špenát

100 gramů syrového špenátu obsahuje 23 kalorií a 91,4 gramů vody a velké množství vlákniny, železa, hořčíku, draslíku a vápníku.

Květák

Květák je velmi nízkokalorická potravina, protože 100 gramů květáku obsahuje pouze 25 kalorií. Zelenina obsahuje velké množství vody a má také vysoký podíl vlákniny, která podporuje pocit sytosti.

Tvaroh

Díky tomu, že organismus tvaroh déle tráví, zajistí vám pocit sytosti na delší dobu. K tomu si přičtěte, že na 100 gramů obsahuje 15 gramů bílkovin a pouze 85 kalorií, a máte skvělou volbu, když vás chytne mlsná.  

Zdroj: Better Me, Vlasta, Aktin, G 21 VItality  

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz