Nutriční specialistka Gabriela Peacock vydala novou knihu. Zaměřuje se v ní na rovnováhu i přerušovaný půst

Zdroj: Profimedia

Gabriela Peacock je Češka žijící v Británii. Už několik let funguje jako nutriční specialistka královské rodiny a její rady jsou velmi vážené. Nyní má na kontě novou knihu s názvem 2 Weeks to Feeling Great.

Peacock se v minulosti v médiích několikrát podělila o rady, díky kterým by se měl člověk cítit lépe a možná také nějaký ten kilogram zhubnout. Při sestavování jídelníčku nemyslí Gabriela primárně na shazování kilogramů, ale spíše na to, aby byla strava zdravá a vyvážená.

Zásady zdravého stravování

Jak by měl podle Gabriely Peacock vypadat zdravý jídelníček? Důležité je hlídat si několik zásadních věcí. Tou první je fakt, že každé jídlo by mělo obsahovat bílkoviny, uvádí Apetit.

Ty totiž pomáhají tělu vytvářet nové buňky a opravovat poškozené. Druhým důležitým bodem je hlídat si přísun správných sacharidů. To znamená vybírat si ty s vysokým obsahem vlákniny a nízkým glykemickým indexem.

Do jídelníčku je třeba dále zařazovat zdravé tuky a vyhýbat se těm nezdravým, jíst hodně mořských plodů a ryb, ovoce a zeleniny a především pít hodně čisté vody. Pokud budete tyto zásady dodržovat, budete se cítit dobře.

Nová kniha Gabriely Peacock

O zásadách zdravého stravování, které by měly vést především k tomu, aby se člověk cítil dobře, hovoří Peacock i ve své nové knize.

„Jádro knihy je o přerušovaném půstu. Pokud je vaším cílem hubnutí, může vám v jistém ohledu také pomoci,“ cituje autorku knihy server Daily Mail.

„Obecně zastávám teorii, že půst je jedním ze způsobů, jak docílit rovnováhy. Existuje ale samozřejmě více cest, jak se k ní dostat. I o nich se v knize hovoří,“ doplňuje Peacock.

Zdroj: Daily Mail, Glamour Magazine, Apetit

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz