Nordic walking: Objevte výhody aktivity, při níž zapojíte celé tělo

Zdroj: Shutterstock

Nordic walking bychom do češtiny mohli přeložit jako severskou chůzi. Jedná se o chození se speciálními k tomu určenými holemi. Co se týče procházek, jde o jednu z nejzdravějších možností, při nordic walkingu totiž zapojujete svaly na celém těle.

Pokud rádi chodíte na procházky do přírody, využijte veškeré benefity, které z toho můžete čerpat. Pořiďte si speciální hole, díky kterým zapojíte do pohybu i horní část těla.

Zapojení celého těla

Nordic walking je skvělým způsobem, jak posílit nejen nohy, ale také horní část těla. Kromě rukou posilujete také břišní svaly a svaly hýžďové.

Studie z roku 2013 dokazuje, že právě při této činnosti dochází u člověka k zapojení celého těla, což pomáhá nejen s posilováním svalstva, ale také se zlepšením proudění krve v celém těle.

Výzkum z roku 2022 pak doplňuje, že kromě krevního oběhu se také díky nordic walkingu zlepšuje pravidelnost dýchání. To má vliv jak na fyzické výkony, tak také na psychickou pohodu člověka.

Sport pro každého

Nordic walking je oblíbený u vrcholových sportovců, kteří si jím protahují celé tělo, ale také zlepšují celkově fyzickou i psychickou kondici. Doporučuje se ale také starším lidem.

Právě ti totiž často chodí na procházky, netěží z nich ale vše, co by mohli. A lidé staršího věku často potřebují něco, co by jim pomohlo protáhnout nejen nohy, ale také horní polovinu těla.

Pokud tak rádi chodíte na procházky do přírody, pořiďte si hole, se kterými nenáročným způsobem protáhnete celé tělo. Uvidíte, že už po pár dnech ucítíte výrazný rozdíl.

Zdroj: NIH, Harvard Medical School, Researchgate

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz