Nohy jako gazela: Zkušená trenérka prozradila vlastní tipy, jak zeštíhlit nohy

Zdroj: Shutterstock

Mnoho žen řeší příliš silná lýtka, která by možná ocenil nejeden muž, ale u žen zkrátka nevypadají zrovna přitažlivě. Možná i vám nejednou proběhla hlavou otázka, jak zeštíhlit nohy, aby vypadaly mnohem více žensky.

Stejně jako v jiných částech těla se i v lýtkách může hromadit tuk. Otázkou tedy je, jak zredukovat lýtkový tuk a vytvarovat nohy. Zkušená trenérka prozradila, jak na to.

Tuk nebo svaly?

Podle osobní trenérky Rachel Attard, která vytvořila populární online program pro štíhlé nohy, hodně záleží na tom, čím je tvořena objemnost vašich lýtek.

„Vše záleží na tom, zda je velikost vašeho lýtka způsobena svaly nebo tukem,“ cituje její slova dailymail.co.uk.

Pokud je velikost vašeho lýtka způsobena přebytečným tukem, pak může být odpovědí na váš problém celková ztráta hmotnosti, zatímco pokud jde o svaly, možná budete muset změnit zaměření některých svých nejoblíbenějších cviků.

Když jsou za objemem svaly

Pokud jsou vaše lýtka objemnější kvůli svalům, je podle Rachel nejlepší vyhýbat se běhání a pěší turistice ve svahu, protože sklon mý tendenci lýtkové svaly ještě více zvětšit.

Přeskakování, skokové dřepy, skokové výpady a burpees – stejně jako jakékoli cvičení, které zahrnuje skákání na bedně – by také měly být omezeny.

Tuky v hlavní roli

Opačným případem je situace, kdy jsou vaše lýtka objemná kvůli celkovému tuku v těle. Tehdy profesionální trenérka radí zbavit se nadbytečných kilogramů, zejména pak tuku.

Proto doporučuje zařadit mnohem více kardio cvičení, které podporuje spalování a hubnutí. Radí také běhat na pásu.

Běžící pás pohybuje pod vámi, takže pravděpodobně nepotřebujete zapojovat lýtkové svaly tolik jako běhání venku, když se potřebujete silněji odrazit. Proto nehrozí, že by došlo k nárůstu objemu lýtek.

Zbavte se přebytečného tuku v oblasti lýtek

Cvičení je skvělý způsob, jak ztratit celkový tělesný tuk. I když neexistují žádné metody, jak se zbavit tuku z jedné části vašeho těla, několik cviků, pokud je provedete správně, může pomoci snížit velikost vašich lýtek.

Jedním takovým cvikem je zvedání lýtek. „Postavte se s nohama na šířku ramen, hrudníkem ven a rameny srolovanými dozadu. Položte si ruce na pas a dívejte se před sebe,“ radí stylecraze.com.

Zvedněte obě paty a vyvažte své tělo na bříškách chodidel. Držte tuto pózu na sekundu a poté spusťte paty na podlahu. Opakujte to rychle, abyste cítili, že vaše lýtka pálí.

Pomoci může i zatížený sumo dřep. Ten provedete tak, že se postavíte rovně s nohama širšími než na šířku ramen. Vytočte nohy ven, držte záda rovná, ramena otočte dozadu, vytáhněte hrudník a dívejte se rovně.

Ohněte obě kolena a snižte trup, dokud nejsou vaše boky téměř v jedné rovině se stehny. Chvíli v této póze vydržte a poté pomalu zvedněte tělo. Těsně předtím, než jsou vaše nohy rovné, zvedněte paty. Položte paty dolů a ohněte obě kolena a dostaňte se do dřepu sumo.

Zdroj: dailymail.co.uk, stylecraze.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz