Nečekaná návštěva? Teplé pivo perfektně vychladíte do 15 minut díky papírové utěrce

Zdroj: Shutterstock

Už se vám někdy stalo, že se za dveřmi objevila nečekaná návštěva a vy jste si uřízli pořádnou ostudu, když jste jí nabídli teplé pivo? Nebo jste možná sami sobě otevřeli lahev teplého piva, přičemž jste záhy zjistili, že tohle prostě není ono.

Pivo se má pít vychlazené, to vám poví každý fanoušek zlatavého moku. Proto pro vás máme super tip, jak vychladit pivo během čtvrthodinky.

Takže až u vás příště zazvoní hosté, než je usadíte a nabídnete jim něco k snědku, pivo se mezitím dokonale vychladí. Nebudete tak mít z ostudy kabát.

Teplé pivo? Ne, díky!

Jsou situace, kdy zkrátka není zbytí a chtě nechtě musíte vypít teplé pivo. Jenže na takovém patoku si zřejmě milovník pivního moku nepochutná.

Je proto dobré mít v rukávu eso v podobě triku, jak během krátké chvíle pivo vychladit tak, abyste se neochudili o jeho dokonalou chuť.

S tímhle trikem vychladíte pivo do 15 minut

Určitě už jste zpozorovali, že jakmile dáte pivo do lednice, trvá poměrně dlouho, než se stihne ochladit tak, aby se dalo nejen pít, ale především vychutnat.

Odteď už ale budete znát super fígl, jak chlazení piva do jeho poživatelné teploty urychlit, abyste si jej mohli vychutnat už do patnácti minut.

Papírová utěrka

„Když vložíte vlhkou papírovou utěrku do suchého a chladného prostředí, jako je mraznička, voda se rychle odpaří a ochladí,“ vysvětluje web businessinsider.com.

Co z toho plyne? Pokud chcete pivo ochladit během chvíle, vezměte papírové utěrky, namočte je do vody a následně s nimi obalte plechovku nebo sklenici piva. Poté ji vložte do mrazáku.

Zatímco je vlhká papírová utěrka omotána kolem piva, její povrch pracuje na jeho chlazení rychleji, než by to zvládl okolní vzduch udělat sám.

Sůl, voda a led

Sešlo se vám více žíznivých hostů a vy nevíte, jak co nejrychleji ukojit jejich chuť na vychlazené pivko? V případě, kdy těch piv potřebujete vychladit více naráz, použijte metodu se solí, vodou a ledem.

Jak na to? Do větší mísy nebo kýblu napusťte studenou vodu. Nasypte do ní sůl a promíchejte. Do vody vyskládejte lahve nebo plechovky s pivem, přidejte několik kostek ledu (čím více, tím lépe) a počkejte.

Během 10 až 15 minut bude pivo dokonale studené.

Zdroj: businessinsider.com, lifehacker.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz