Naučte se zrychlit svůj metabolismus. Budete hubnout i v době odpočinku

Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé mají metabolismus rychlejší a daří se jim tak udržovat v kondici lépe než ostatním. Někdy je to nespravedlivé, protože někdo si může dát guláš se šesti knedlíky, lehnout si na gauč a hubnout u toho, zatímco jiní přibírají i z pohledu na kousek čokolády. Zrychlit funkci svého metabolismu ale může pomocí několika triků každý.

Velká část lidí si myslí, že při dietě je důležité to, co člověk jí. Pravdou ale je, že mnohem podstatnější je to, jakým způsobem jeho tělo dokáže spalovat tuky a kalorie. K tomu je zapotřebí každý den poctivě nastartovat metabolismus.

Metabolismus je do jisté míry daný

Metabolismus je souhrnné označení pro všechny chemické reakce, probíhající v našem těle, uvádí WebMD. Jeho rychlost je do jisté míry daná věkem, pohlavím a zdravotním stavem člověka.

Při zrychlování metabolismu je třeba se zaměřit na takzvaný bazální metabolismus, který spaluje kalorie, když je naše tělo v klidu. To znamená, že člověk hledá způsoby, jak se nastartovat, aby i během odpočinku jeho tělo pracovalo na hubnutí.

Jak metabolismus zrychlit?

Zrychlit metabolismus se dá několika způsoby. Tím prvním je pravidelná a vyvážená strava. Člověk by neměl během dne pociťovat hlad. Držet diety sice může pomáhat s hubnutím, pokud ale změníte příjem potravin tak, že máte přísun kalorií nedostatečný, metabolismus nebude fungovat tak, jak by měl, uvádí Healthline.

Dalším tipem je pití studené vody. Skleničku si můžete dát před každým jídlem. Tím zaplníte žaludek a budete mít dříve pocit, že jste sytí, zároveň ale pomůžete tělu spalovat kalorie. Podobně funguje také šálek teplého zeleného čaje po ránu.

Samozřejmostí je dostatek pohybu. Zvláště lidé se sedavým stylem života by se měli naučit alespoň jednou za dva dny si jít zaběhat nebo zaplavat. Kupodivu pak kalorie tělo nebude spalovat jen při samotném cvičení, ale i v době odpočinku.

Poslední radou pak je podle serveru Piedmont začít budovat svaly. Svalová hmota denně zrychluje metabolismus zhruba o 50 až 100 kalorií. Ačkoli dá posilování zabrat, jakmile se vám podaří přeměnit tuky na svalovou hmotu, metabolismus bude pracovat daleko rychleji.

Zdroj: WebMD, Piedmont, Healthline, Byrdie

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz