Dieta s kajenským pepřem: Zrychluje metabolismus a kapsaicin potlačuje chuť k jídlu. Spoléhala na ni i Beyoncé

Zdroj: Shutterstock

Hledáte-li způsob, jak ideálně co nejdříve zhubnout a zbavit se nadbytečných kilogramů, nemusíte se hned spoléhat na předražené spalovače tuků. Mnohdy máte daleko levnější řešení na dosah ruky i bez nutnosti investovat tisíce.

Už jste někdy slyšeli o kajenském pepři? Často se o něm hovoří právě ve spojitosti s hubnutím. Existuje dokonce dieta založená na kajenském pepři.

Co je kajenský pepř?

Kajenský pepř se vyrábí z tenké podlouhlé chilli papričky, která má zpravidla červenou barvu, ale může být zbarvena i do zelena.

„Koření kajenský pepř, které používáte doma, je sušená, mletá verze této papriky,“ vysvětluje chilipeppermadness.com.

Kajenský pepř je jednou z nejoblíbenějších paprik používaných na západní polokouli. Název papriky je převzat z města Cayenne ve Francouzské Guyaně, odkud paprika pochází a kde bylo nalezeno její první doložené použití.

Pomáhá hubnout?

Možná už jste už někdy slyšeli o dietě s kajenským pepřem, na kterou se spoléhají dokonce i některé celebrity.

Jak může kajenský pepř pomoci s hubnutím? „Účinná látka obsažená v tomto koření nazývaná kapsaicin má termogenní schopnosti, díky čemuž dokáže zrychlit metabolismus a napomáhá při spalování kalorií,“ píše fitnesschat.co.

Co je dieta s kajenským pepřem?

Celé tajemství spočívá v tom, že týden pijete pouze limonádu s kajenským pepřem a vynecháte tuhou stravu.

Limonáda se skládá z vody, citronu a kajenského pepře. Někdo přidává i trochu javorového sirupu pro lepší chuť.

Na tuto dietu se spoléhala i zpěvačka Beyoncé, která díky ní před natáčením filmu Dreamgirls dokázala zhubnout několik kilogramů.

Kajenský pepř je také možné přidávat do běžného jídla, kdy je ale nutné hlídat si kalorický příjem a jídelníček poskládat tak, aby byl váš výdej vyšší nežli příjem.

Snižuje chuť k jídlu

„Ukázalo se, že lidé, kteří konzumovali kajenský pepř s každým jídlem, pociťovali zvýšené pocity plnosti a měli méně chuti k jídlu,“ odhaluje healthline.com.

Výsledky studie naznačují, že přidání kapsaicinu do vaší stravy může potlačit vaši chuť k jídlu. To může vést ke snížení kalorického příjmu a zvýšení úbytku hmotnosti.

Zrychluje metabolismus

Rychlost metabolismu ovlivňuje rychlost, jakou vaše tělo přeměňuje jídlo a nápoje na energii. Když je váš metabolismus rychlejší, vaše tělo s větší pravděpodobností přemění živiny na energii namísto zásobního tuku.

Pokud budete dodržovat dietu s kajenským pepřem, nebo budete toto koření přidávat do běžných jídel, již 30 minut po konzumaci může váš metabolismus pracovat rychleji a rychleji tak spalovat tuky.

Zdroj: chilipeppermadness.com, fitnesschat.co, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz