Naučte se zlikvidovat olej ihned po jeho použití. Jde to i bezpečně

Zdroj: Shutterstock.com

Určitě i vám se někdy podařila ta nešikovná věc, kdy jste k jídlu připravovali něco smaženého a poté jste se chtěli zbavit použitého oleje. Mnoho lidí to dělá tak, že se snaží přelít olej do sáčku a ten poté vyhodit do koše. 

Jenž ne vždy se to povede a možná i vám se už stalo, že olej místo v sáčku skončil po celé kuchyni. A čistit olej? To rozhodně není něco, čím byste chtěli trávit čas. Proto vám prozradíme trik, který vás naučí, jak bezpečně zlikvidovat olej hned poté, co ho použijete. 

Nalít olej do odpadu? Ne! 

Pokud vás někdy napadlo vzít pánev nebo hrnec s olejem a obsah nalít do odpadu, byla to velká chyba. Tohle se prostě nedělá. 

Zrovna tak se olej nevylívá ani do záchodu. V obou případech se totiž může poměrně snadno stát, že se z oleje stane tuhá mastná zátka, která způsobí problémy s odtékáním. 

A co pytel s odpadky? 

Zbavit se použitého oleje takovým způsobem, že ho hned poté, co na něm dosmažíte oblíbené řízky nebo kteroukoli jinou smaženou dobrotu vylijete do odpadkového koše? 

„Vyhazování horkého tuku spolu s odpadky také není ideální, protože existuje šance, že by se mohl roztavit přímo v pytli na odpadky,“ varuje uk.style.yahoo.com.  

Tento trik si zamilujete 

A přeci jen existuje jeden šikovný trik, jak se oleje zbavit, aniž byste riskovali jeho roztavení v pytli na odpadky, nebo ucpání odpadu či toalety. 

„Místo vylévání tuku do dřezu nebo čekání, až ztuhne, jednoduše přidejte jedlou sodu do mastné pánve,“ radí tkekitchn.com.  

Pokud vás nikdy předtím nenapadlo zasypat horký olej jedlou sodou, můžete se spolehnout, že jakmile to jednou vyzkoušíte, už to nebudete dělat jinak. 

Jak to funguje? 

Proč byste měli smíchat olej a jedlou sodu? Vysvětlení je jednoduché a opravdu to skvěle funguje: soda vytvoří hustou pastu, kterou můžete zabalit do kousku pečicího papíru a okamžitě vyhodit do koše. 

Vše, co se po vás chce, je nasypat do oleje takové množství jedlé sody, abyste mohli z obou surovin namíchat hustou pastu.  

Jak poté s pastou naložíte, to už necháme na vás. Někdo k jejímu odstranění použije kousek pečicího papíru, jiný pastu vysype přímo do koše, další použije dvě nebo tři papírové kuchyňské utěrky. 

Zdroj: uk.style.yahoo.com, tkekitchn.com 

Autor: Karolína Nezbedová 

Přidat na Seznam.cz