Sarah Michelle Gellar alias Buffy nedá dopustit na zelnou hubnoucí polévku. Odborníci před ní varují

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Ač je to už dvacet let, blondýna s odzbrojujícím úsměvem bude pro většinu seriálových nadšenců už navždy Buffy, přemožitelka upírů. 

Hollywoodská hvězda si udržuje skvělou formu 

I po letech vypadá Sarah Michelle Gellar stále výborně, přestože už oslavila 45. narozeniny. Za svým mladistvým vzhledem s dokonalým úsměvem nevidí herečka nic mimořádného a péči o vzhled a dobrou fyzickou kondici považuje za nezbytnou součást své profese.

Hollywoodská celebrita ví, jak se o sebe starat a za štíhlou postavou je její přísný režim a také jedna specifická dieta, o kterou se podělila. 

Sarah pro shedyourweight.com uvedla: „Podívejte, pro lidi je šílené, že se snaží být tak hubení jako my. Máme osobní trenéry a osobní kuchaře. Naším úkolem je takhle vypadat,“ tvrdí. 

Drží módní dietu se zelím 

Dieta Sarah Michelle Gellar zahrnuje zdravou a vyváženou stravu spolu s kontrolou porcí.  Zároveň se vyhýbá příjmu cukru, mléčných výrobků a smažených jídel a místo toho jí sushi, které patří mezi její oblíbená jídla. 

Dieta Sarah Michelle Gellar se rovněž skládá ze zelné polévky, která je údajně účinná při spalování tuků. Musí se jíst 7 dní v kuse a s přestávkou po dobu 2 týdnů.  

Uvedená dieta zahrnuje následující dietní plán na celý týden: 

  • 1. den:  ovoce kromě banánů, zelná polévka s neslazenými nápoji 
  • 2. den:  zelenina, zejména zelená listová, nedoporučuje se jíst fazole, hrášek, kukuřici a ovoce. 
  • 3. den:  konzumuje se cokoli z  1. a 2. dne, bez brambor 
  • 4. den:  banány a odstředěné mléko, zelná polévka 
  • 5. den: malá porce hovězího masa a 6 čerstvých rajčat,  8 sklenic vody,  zelná polévka (místo hovězího masa lze zařadit pečené kuře nebo grilovanou rybu) 
  • 6. den: hovězí maso se zelenou listovou zeleninou,  žádné brambory a polévka alespoň jednou za den 
  • 7. den:  hnědá rýže, neslazené ovocné šťávy a zelenina,  alespoň jednou zařadit zelnou polévku 

Dieta u odborníků budí pochybnosti 

Jak uvádí everydayhealth.com, zelná polévka je určená pro rychlé hubnutí, kdy se během týdne dá zhubnout i 5 až 7 kg. Odborníci však varují, že módní zelná dieta rozhodně není určená pro dlouhodobé hubnutí. Omezený jídelníček může způsobit ztrátu životně důležitých živin a narušit metabolismus. 

Dieta je mezi lidmi, kteří touží po rychlém zhubnutí, velmi populární. Je však založená na velice omezeném kalorickém příjmu a většinou se ztracená kila opět během krátké doby vrátí, pokud úsilí o štíhlou postavu (vyvážená strava, sport) zvolní. Dokonce může dojít během krátké doby i k  přibrání na váze. 

K dietě je nutný i pravidelný pohyb 

Dieta s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny je podle odborníků módní záležitost a zelná polévka by se měla konzumovat několikrát denně, vždy maximálně týden a nezbytnou součástí procesu pro udržení nízké hmotnosti je pravidelná fyzická aktivita, která také pomáhá udržet v dobré kondici srdce a mozek. 

Zdroj: shedyourweight.comeverydayhealth.com

Autor: Lída Kropáčková 

Přidat na Seznam.cz