Káva jako osvěžení? Tyto nanuky se stanou vaším nejoblíbenějším letním dezertem

Zdroj: Shutterstock

Léto se neúprosně blíží. A co je na slunečném počasí úplně to nejlepší? No přece zmrzlina, která vás nejen příjemně osvěží, ale také skvěle chutná. A ještě lépe chutná ta, kterou si vyrobíte sami doma. Buďte si jistí, že domácí nanuky jsou ta nejlepší volba.

Ledová káva nebyla nikdy populárnější. Kofeinový nápoj je nejen lahodný, ale je také skvělým módním doplňkem. Na sociálních sítích se to fotografiemi s ledovou kávou jen hemží a lidé si tento nápoj vychutnávají skoro při každé příležitosti.

Domácí nanuk, který chutná skvěle

Poslední dobou se objevují nanuky nejrůznějších příchutí. Mezi ty nejzajímavější patří nanuky s příchutí prosecco, alkoholové nanuky nebo také nanuky se zeleninovou příchutí. Co byste ale řekli na osvěžující dobrotu s příchutí kávy?

Jak si je tedy vyrobit? Sue Moran je tvůrkyní kulinářského blogu The View From Great Island a přichází s receptem, který je velice jednoduchý a výsledek máte hotový během několika minut.

Sue doporučuje, abyste nanuky vyráběli přesně tak, jak si připravujete kávu. Chcete-li vyrobit tuto kofeinovou zmrzlinu, budete muset smíchat asi dva a půl šálku studené kávy se smetanou a cukrem. Na špičku pak budete potřebovat trochu extra sladké šlehačky.

Výborné osvěžení

Autorka receptu si vždy odloží čtvrt šálku smetany a osladí ji trochou cukru. Poté směs míchá, dokud se cukr úplně nerozpustí. Do každé formy pak nalije trochu smetany a jednu hodinu ji nechá v mrazáku.

Dále pak podle ní smíchejte kávu, více smetany a cukru podle chutí a znovu míchejte. Poté opatrně nalijte vychlazenou kávovou směs do každé formy a naplňte ji až na vrchol. Horní část zakryjte fólií a do nanuků vložte dřívka.

Poté už jen počkejte, než budou nanuky v mrazáku hotové. Návštěva, která k vám zaručeně v létě zavítá, se nebude stačit divit, až jim představíte, jaké nanuky jste pro ně připravili.

Nejlepší automatické kávovary z testu a jejich recenze 2022

A pokud jsou pro vás nanuky moc pracné, můžete vyzkoušet skvělou ledovou kávu, která se skládá z pouhých tří přísad. Těmi je kokosové mléko, instantní káva a javorový sirup. Tyto ingredience dejte do mixéru, chvilku promixujte, přidejte pár kostek ledu a servírujte.

Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz