Na tomhle jídle si ujížděla princezna Diana. Zkuste její jídelníček také

Zdroj: Profimedia

Být princeznou je možná snem každé malé holčičky, ale ve skutečnosti je velmi náročné být součástí královské rodiny. Neustálý zájem médií totiž znamená, že její členové musí pořád vypadat jako ze žurnálu. Jak se to projevilo v jídelníčku princezny Diany?

Možná se zdá, že si princezny díky královským kuchařům můžou dopřát kdykoliv cokoliv, ale není to tak úplně pravda.

Věčný strach o figuru

Hlavní roli při sestavování jídelníčku pro členy královské rodiny, zejména pro ženy, hraje jejich postava. Fotoaparátům všudypřítomných paparazzi totiž ani kilo tuku navíc neunikne.

Své o tom věděla také všemi oblíbená princezna Diana, která na sebe hlavně ve stravování byla odjakživa velmi přísná.

Maminka princů Williama a Harryho vždy dbala na to, aby byla štíhlá. Právě z toho důvodu byl podle královského kuchaře Darrena McGradyho její vztah k jídlu docela komplikovaný.

Zelenina v hlavní roli

Ten jako šéfkuchař působil u královské rodiny jedenáct let a při vzpomínkách na princeznu Dianu vyzdvihl, že jedla opravdu velmi zdravě.

Ve své stravě se snažila naprosto omezit sacharidy i tuky, a to hlavně proto, aby si udržela svou velmi štíhlou figuru.

Mezi její oblíbená jídla patřily například plněné papriky nebo vaječná suzeta, což jsou brambory s vejci a špenátem.

Dětem ale vždy dopřála

Z masa si dopřávala především kuřecí, a to zásadně bez kůže, protože je v ní hodně tuku. Červené maso vynechávala úplně.

I ona ale uměla tak trochu zhřešit. Možná budete překvapeni, ale jejím oblíbeným nezdravým jídlem byl puding nebo čerstvý chléb s máslem. Občas také ráda uzobávala rozinky.

Na sebe sice byla v sestavování jídelníčku velmi přísná, svým dvěma synům však uměla dopřát. Oba princové si běžně mohli dát pizzu nebo zmrzlinu.

Zdroj: mashed.com
Autor: Karolína Ondrušková

Přidat na Seznam.cz