Jak se dá šetřit při vaření? Změnou dodavatele plynu!

Zdroj: Shutterstock

Trávíte rádi v kuchyni všechen volný čas, připravujete snídaně, obědy, večeře, svačiny do práce a školy, ale trápí vás, že kromě surovin platíte nemalé peníze i za spotřebovanou energii? Nejvyšší čas začít přemýšlet o změně dodavatele plynu. Díky ní můžete ušetřit i tisíce korun ročně!

Vaření na plynu má své výhody

Možná jste poměrně nedávno stáli před rozhodnutím, zda dát přednost indukci, nebo sáhnout po plynovém sporáku. Rozhodování to určitě nebylo snadné. Velkou výhodou plynu je rychlost rozpálení, nízké pořizovací náklady, okamžitá reakce na změnu výkonu a taky to, že nemusíte čekat, až se plotýnka rozpálí.

Hořák na plynovém sporáku pustíte ve chvíli, kdy ho potřebujete a jakmile dovaříte, zase ho vypnete. Nevznikne tak žádné zbytkové teplo. I v tom se plynový sporák liší od toho elektrického, kde budete muset zbytkové teplo využívat. Tedy aspoň pokud nechcete za elektriku platit stokoruny navíc.

Víte, že i mnozí profesionální kuchaři dají raději přednost plynovému sporáku? Není se za co stydět, plyn je navíc levnější než elektřina. Mnozí z nás se ho bojí kvůli bezpečnosti, přeci jen manipulace s plynem není pro každého. Není se ale čeho bát, dnešní sporáky jsou vybavené bezpečnostní pojistkou.

Jak se dá šetřit při vaření? Změnou dodavatele plynu!
Zdroj: Shutterstock

Chcete za vaření ještě víc ušetřit? Změňte dodavatele plynu!

Ceny energií rostou, většina z nás tak začíná přemýšlet, zda se na nich nedá alespoň trochu ušetřit. Vařit a topit ale musíme, bez teplé vody se taky neobejdeme. Existuje nějaké řešení? Ano! Změnit dodavatele plynu.

Teď si možná říkáte, že měnit dodavatele není jen tak. Než získáte nabídky jednotlivých dodavatelů a než vyřídíte veškeré papírování, zabere vám to tolik času, že se do toho radši ani nepustíte. Víte, že dneska to jde i jinak, pěkně z klidu domova?

Nabídky můžete porovnat online!

Určitě víte, že třeba pojištění auta nebo domácnosti si můžete sjednat online. Díky srovnávači na jednom místě najdete nabídky jednotlivých pojišťoven a vy si jen vyberete tu, která je vašemu srdci nejbližší. S plynem to funguje úplně stejně. Jak tedy změnit dodavatele plynu?

  • Otevřete si online porovnávač nabídek.
  • Zadejte nezávadně pár základních údajů.
  • Porovnejte nabídky jednotlivých dodavatelů na trhu.
  • Vyberte si tu nejvýhodnější nabídku, včetně akčních slev. Víte, že díky online porovnání se můžete dostat k ještě výhodnějším nabídkám?
  • S papírováním si hlavu nelámejte, nechte si pomoci. Na základě vyplněných údajů vám přijde smlouva, kterou jen vyplníte dle zaslaného vzoru, podepíšete a odešlete. Když si nebudete vědět rady, specialisté na porovnání cen plynu vám rádi pomohou.
  • Smlouva se stává závaznou podpisem a jejím odesláním.

Víte, že cena za m3 plynu se u jednotlivých dodavatelů liší, mnohdy poměrně výrazně? Každý dodavatel má navíc své vlastní tarify. Počítejte ale s tím, že ačkoli plynoměry spotřebu měří v m3, ceník je v MWh. Pro orientační výpočet pak můžete počítat s přepočtem 1 m3 = 10,55 kWh = 0,01055 MWh.

Autor: redakce

Přidat na Seznam.cz