Muž zhubl jen díky zmrzlině. Bylo to nejhorší dietní dobrodružství, do kterého se kdy pustil

Zdroj: Shutterstock.com

Těžko říct, jestli bylo větší motivací zhubnout nebo získat „lajky“ na sociálních sítích, ale nouzí o šílené nápady Anthony Howard-Crow zřejmě netrpí. Dieta, jíž vládne zmrzlina, v očích odborníků asi neobstojí. 

Zmrzlinový experiment 

Anthony Howard-Crow, fotograf, online trenér, youtuber a kaskadér z Lovelandu v Coloradu, se poprvé objevil na stránkách největších fitness vydavatelství poté, co informoval o své nejnovější dietě. 

 Jak vysvětluje v jednom ze svých videí, kanál na YouTube s názvem Abs & Ice Cream založil už v roce 2011. Jeho nejsledovanější sérií byla 30denní dieta, při níž 50 procent denních kalorií získával ze zmrzliny. O experimentu informoval také na svém instagramovém profilu

Nová práce ho donutila plán zkrátit, ale Anthony Howard-Crow měl pocit, že dieta fungovala, když zhubnul 2 kilogramy týdně a experiment zakončil s působivými břišními svaly.  

YouTuber směl denně zkonzumovat pouze 2 000 kalorií zmrzliny, 500 kalorií proteinových doplňků a trochu alkoholu.   

Ať jíte cokoliv, zhubnete 

Howard-Crow se snažil dokázat, že hubnutí závisí na tom, kolik kalorií do těla vložíte a kolik jich spálíte.  Nezáleží na tom, jestli jíte kuřecí prsa a hnědou rýži, nebo jen jídlo z fast foodu, pokud spotřebujete méně kalorií, než spálíte, budete hubnout. 

Pokud dokázal během 14 týdnů zhubnout z 88 na 73 kilogramů a přitom jíst při každém jídle dezert, pak podle něj není možné tvrdit, jak to mnozí dělají, že na kaloriích nezáleží.  

Na důkaz, že zmrzlina není vůbec špatná, se podělil o některé ze svých výsledků: Anthonyho krevní lipidy se zlepšily, zvýšil se jeho HDL cholesterol, snížil se LDL cholesterol a dramaticky se snížily triglyceridy. Dokonce se mu mírně snížila i hladina glukózy v krvi.  

Specialista na hubnutí a obezitu, doktor Spencer Nadolsky, prozradil, že není překvapivé, že se všechny tyto krevní ukazatele posunuly zdravým směrem. „S úbytkem hmotnosti se spousta těchto věcí zlepší bez ohledu na základní problém,“ říká na madnessmedia.net.  

Raději to nezkoušejte 

„Tahle dieta byla, ruku na srdce, bezpochyby tím nejhorším dietním dobrodružstvím, do kterého jsem se kdy pustil. Byl jsem náladový a celkově se mnou nebylo radost být,“ svěřil se na madnessmedia.net.  

Dieta ho pomalu začala vysávat, i když díky ní vypadal skvěle. Howard-Crow uvedl, že zhruba v polovině projektu ztratil chuť do života, přestal se zajímat o věci, které měl rád, a dokonce přestal chodit do posilovny. 

I po katastrofálních účincích svého posledního experimentu Anthony Howard-Crow rychle připomněl, že to nebyla jeho poslední šílená dieta.  

„Doufám, že mě jednoho dne prostě zasáhne nějaká inspirace spojená s jídlem, nebo vyplyne z toho, že jsem prostřednictvím svých klientů viděl věci, na které jsem nikdy ani nepomyslel,“ prozradil fitness nadšenec vt.co

Zdroj: stoplusjednicka.cz, madnessmedia.net, odditycentral.com, vt.co, instagram.com 

Autor: Dominika Jandorová 

Přidat na Seznam.cz