Charles Darwin byl nejslavnější světový biolog. Měl ale hodně zvláštní stravovací zvyk

Zdroj: Nicku / Shutterstock.com

Málokdo by nevěděl, kdo to byl Charles Darwin. Jeho jméno je pojem, který se pojí k mnoha objevům. Charles byl bezesporu nejslavnějším světovým biologem a výzkumníkem vzrušujících druhů.  

Je dobře známý svým studiem a oceněním zvířat, která objevil během svého života. I když ho dnes znají snad úplně všichni, je tu jedna věc, kterou jste o tomto celosvětově proslulém biologovi nevěděli. 

Kdo to byl Charles Darwin? 

„Celým jménem Charles Robert Darwin byl anglický přírodovědec, jehož vědecká teorie evoluce přírodním výběrem se stala základem moderních evolučních studií,“ píše britannica.com.  

Přívětivý venkovský gentleman Darwin šokoval náboženskou viktoriánskou společnost tím, že naznačil, že zvířata a lidé mají společné předky. 

Nejvíce se proslavil svou prací jako přírodovědec, který vyvinul evoluční teorii k vysvětlení biologických změn. 

Co o něm možná nevíte? Měl mlsný jazýček 

O Charlesovi se toho ví hodně. Co ale mnoho lidí netuší, je fakt, že měl poměrně mlsný jazýček. Byl to dobrodruh každým coulem a stejně dobrodružné bylo i jeho patro. 

Nejslavnější světový biolog a výzkumník měl ve zvyku oddávat se novým druhům zvířat, které objevil. 

Během svého života a cest ochutnal maso desítek různých zvířat, včetně pumy, pštrosovitého ptáka a dokonce i dvacetikilového hlodavce. 

Byl součástí klubu 

Darwinova záliba ve vzácných zvířatech začala během jeho dnů na Cambridgeské univerzitě, když se připojil ke klubu známému jako Glutton Club. 

Účastníci klubu se scházeli každý týden. Na rozdíl od jiných klubů, které se scházely, aby diskutovaly, měl tenhle klub úplně jiný cíl – konzumovat ptáky a zvířata, která byla dříve lidskému patru neznámá. 

Nebál se ochutnat cokoli 

„Na své cestě Darwin jedl pumu, kterou popsal jako výrazně podobnou telecí chuti,“ zmiňuje allthatsinteresting.com

Nebál se toho ochutnat mnohem více. Jedl také leguány, pásovce a své slavné obří galapážské želvy. A nebylo to jen o želvím mase. 

Nejenže snědl želvy, ale také ochutnal obsah močového měchýře želv, který popsal jako čirý a „mírně hořký. 

Zdroj: britannica.com, allthatsinteresting.com 

Autor: Karolína Nezbedová 

Přidat na Seznam.cz