Menstruační křeče: Tyto potraviny vám poskytnou úlevu během vašich dní

Zdroj: Shutterstock

Menstruace je neoblíbená, avšak neodmyslitelná součást života žen. Každá z nás tyto dny prožívá trochu jinak. Zatímco některou nedoprovází žádné menstruační příznaky, jiná během tzv. jahůdkových dní velmi trpí.

Pokud patříte k ženám, které trápí silné menstruační bolesti, jež vás dokonce mohou každý měsíc na pár dní vyřadit z provozu, jste na správném místě. Poradíme vám, co jíst, když vás trápí menstruační křeče.
Potraviny, které vám mohou pomoci s nepříjemnými projevy menstruace

Bolestivá menstruace, která se odborně nazývá dysmenorea, trápí mnoho žen. Některé z nich se potýkají se silnými bolestmi, některé dokážou silné křeče vyřadit z každodenního provozu a několik dní jsou naprosto nepoužitelné.

Pokud patříte k ženám, které trápí silné menstruační bolesti, ale zároveň se nechcete spoléhat na prášky a pilulky, zkuste na bolest při menstruaci vyzrát přírodní cestou. Konkrétně pomocí potravin, které vám mohou pomoci nepříjemné křeče zmírnit.

Brokolice

Menstruace je neodmyslitelně spojená se ztrátou krve. Během menstruačního krvácení proto ženy ztrácí nemalé množství železa. Je důležité tělu železo doplnit, například prostřednictvím brokolice.

Brokolice je známá vysokým obsahem železa, mimo jiné v ní najdete také vlákninu, hořčík a draslík. Tyto látky toho zvládají poměrně dost. Nejenže bojují se zavodněním organismu, což je během menstruace docela běžné, ale také uvolňují svaly. To může ulevit při nepříjemných křečích.

Banány

Jen málokdo by si s chutí nedal vesele žlutý banán. Tohle ovoce milujeme pro jeho příjemně sladkou chuť. Často na něho sázíme jako na rychlou svačinku, která nám rychle dodá potřebnou energii.

Banán je plný draslíku, hořčíku a vlákniny. Tahle trojice pomáhá regulovat pohyby ve střevech, mimo jiné má banán velmi podobné zdravotní účinky jako výše zmíněná brokolice. Je také náhradou za cukr – nejedna žena během svých dní pociťuje extrémní chutě na sladké dobroty. A s banánem klidně zhřešit můžete.

Čokoláda

Na mysli máme tu kvalitní, hořkou čokoládu. Té sice ne každý přijde na chuť, ale pokud jde právě o vaše dny, dejte hořké čokoládě šanci.

Je totiž bohatá na zdravé minerály, jako je tolik potřebné železo a neméně důležitý hořčík. Mimo to obsahuje i antioxidanty a v neposlední řadě také flavanoly – ty se podílí na uvolňování cév a podporují snadnější průtok krve. Nemluvě o tom, že čokoláda zlepšuje náladu. A to je během menstruace kolikrát opravdu potřeba.

Losos

Lososa do svého jídelníčku zařazujte pravidelně, nikoli pouze v té části měsíce, kdy se ohlásí vaše dny. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, obsahuje také hodně bílkovin.

Dokáže zmírňovat bolestivé křeče a napomáhá také při regulaci menstruačního cyklu.

Zdroj: forkly.com, womansday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz