Bývalá americká lyžařská kráska Lindsey Vonnová sází u jídla na pohodlnost. Za své činy se nestydí

Zdroj: action sports / Shutterstock.com

Lindsey Vonnová je považována za sportovní královnu v alpském lyžování. Na svém kontě má celkem 82 výher ve světovém poháru, 20 titulů a zlaté medaile z velkých her. Pyšní se také dvěma tituly mistryně světa.

Jen málokdo by bývalou americkou reprezentantku v alpském lyžování, která se specializovala především na sjezd super-G, neznal a nevěděl, co všechno má ve své sportovní kariéře za sebou. Lindsey Vonnová je nyní již ve sportovním důchodu, nicméně i tak si hlídá svoji postavu.

Během své kariéry byla pod dozorem

Asi nikoho nepřekvapí, že když Lindsey uháněla po strmých ledových tratích a soutěžila o zlaté medaile, její osobní trenér a výživový poradce sledovali každé její sousto. Reprezentantka v alpském lyžování tak byla pod přísným dozorem.

Nyní je její kariéra u konce, nicméně to neznamená, že by si přestala hlídat, čím se stravuje. Lindsey už sice nesjíždí kopce a nesoutěží o medaile, ale i tak je hodně zaneprázdněná. „Vzhledem k tomu, že už nesoutěžím, mám pocit, že můžu trochu popustit uzdu,“ svěřila se Lindsey pro deník womenshealthmag.com.

Nestydí se za to, že si jídlo nechává vozit

Královna zmrzlých strmých kopců, kterým svého času dominovala, se netají tím, že si jídlo nechává vozit. Spolupracuje s odborníkem na výživu celebrit Philem Gogliou a využívá službu donášky jídel až do domu. Pro Lindsey je to tak daleko pohodlnější, navíc má větší kontrolu nad skladbou svého jídelníčku.

Ačkoli se i nadále udržuje ve formě, nechává si také prostor pro oblíbené dobroty, například pro zmrzlinu, které neodolá. Prozradila, jak vypadá její jídelníček během jednoho běžného dne.

Jak se stravuje mistryně světa v alpském lyžování?

Hned po ránu si Lindsey pochutná na borůvkách, vypije Red Bull bez cukru a pustí se do tréninku. „Snažím se ráno před cvičením nejíst příliš mnoho, necvičím sice tvrdě, ale všimla jsem si, že se cítím lépe, ne tak zatíženě,“ vysvětlila. Po cvičení si pochutná na omeletě z bílků s brokolicí, jindy zase s kuřecím masem. Čas od času si ale ráda připraví i palačinky.

I k obědu Lindsey využívá již předchystané jídlo. Netají se totiž tím, že kdyby to měla nechat na svém rozhodnutí, pravděpodobně by si dala mac se sýrem, těstoviny a cereálie. „Potřebuji, aby bylo všechno připraveno, jinak rychle odbočím a sklouznu k nezdravému jídlu,“ vysvětlila pro womenshealthmag.com sama Lindsey.

Pokud jde o svačiny, připravuje si jídlo sama. Nejraději má ovoce, mandle nebo kousek hořké čokolády. K večeři má buď kuřecí salát s avokádem, nebo cuketové těstoviny s boloňskou masovou omáčkou. Někdy si připraví karbanátky.

Zdroj: womenshealthmag.com, flipboard.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz