Mayim Bialik měla problémy s poruchami příjmu potravy. Teď vyvrací mýty o veganství

Zdroj: Profimedia

Americká herečka Mayim Bialik ve svých 47 letech vypadá skvěle a je vidět, že se udržuje v kondici. V současné době se živí čistě rostlinnou stravou. V minulosti ale trpěla poruchami příjmu potravy a bylo pro ni těžké se se situací vyrovnat.

Herečka, kterou proslavil seriál Teorie velkého třesku o svých problémech dlouho nemluvila. Nakonec se ale odhodlala a do médií informace o svých psychických problémech spojených s jídlem předala.

Z ženy s nadváhou k anorektičce

Dříve bývala často označována za odvážnou ženu. A to především proto, že se nebála ukázat své tělo. Jenomže mnoho jejích kolegů jí vysvětlilo, že by se sebou měla něco dělat.

„Měla jsem problémy s přejídáním. Často jsem jedla, protože jsem byla ve stresu,“ přiznala Bialik podle serveru The Humane League. Když už bylo připomínek hodně, rozhodla se na sobě zapracovat.

Vzala to ale za špatný konec, protože přestala jíst skoro úplně. Váha šla sice dolů, měla ale další zdravotní problémy a trvalo jí, než se dokázala se vším srovnat a jíst tak, jak by měla.

Vyvrací mýty o veganství

Mayim Bialik je v současné době veganka. Vadí jí ale, že lidé vnímají konzumaci rostlinné stravy občas jako něco špatného. Proto se snaží veřejně vyvracet mýty, které o veganství mezi lidmi kolují.

„Masová spotřeba živočišných produktů a vedlejších produktů významně přispívá k řadě problémů životního prostředí,“ cituje slova herečky server Live Kindly. Podle toho Mayim uvádí, že ne všechna jídla jsou nudná a nechutnají dobře, jak někteří lidé tvrdí.

Stát se veganem podle ní není nijak těžké. To, že maso a další živočišné produkty v jídelníčku lidskému tělu zkrátka chybí, je podle ní nesmysl. Všechno je totiž nahraditelné rostlinnými zdroji.

Zdroj: USA Today, Prevention, Delish, Live Kindly, Humane League

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz