Máte doma kočku? Poradíme, jaké dobroty chlupatému mazlíčkovi připravovat

Zdroj: Shutterstock

Pokud máte jako domácího mazlíčka kočku, zpozorněte. Majitelé koček totiž bohužel mnohdy nevědí, čím své chlupaté kamarády krmit a co ve své stravě čtyřnozí členové domácnosti potřebují.

Kočky jsou masožravci. Maso milují, mohou ho jíst syrové a ve skutečnosti kočka ke své spokojenosti a celkovému zdraví nepotřebuje stravu s obsahem obilovin. Mnoho majitelů ale kupuje krmivo plné pšenice a kukuřice, což bohužel vede ke zdravotním problémům – alergické reakce, žaludeční potíže, špatné trávení, nadváha a podobně.

Může jíst kočka pouze syrové maso?

Syrové maso může být součástí krmiva pro vaši kočku. Většina z nás je dokonce přesvědčena, že právě syrové maso je pro jejich mazlíčky tou vůbec nejlepší volbou. I syrové maso ale může přinášet určité riziko.

Proč? „V syrovém mase se ukrývá mnoho druhů bakterií, od listérií až po salmonelu,“ vysvětluje web Pets Webmd.

Právě to je důvod, proč by se maso mělo vařit, a to nejen lidem, ale i domácím mazlíčkům. Nutno podotknout, že riziko konzumace syrového masa visí ve vzduchu jak pro lidi, tak pro zvířata.

Co vařit kočkám?

Pokud máte doma kočku, jistě pro ni chcete jen to nejlepší. To znamená zdravou a vyváženou stravu, která jí poskytne všechny důležité živiny, které potřebuje.

Přinášíme proto inspiraci na kočičí pokrmy, které vašemu chlupáčovi nejen zachutnají, ale zároveň ho zasytí a jeho tělu dodají vše, co potřebuje.

Recepty byly schváleny doktorkou veterinární medicíny Claudine Sievert, která seznam receptů připravila pro web Hepper.

Vařené hovězí s rýží

Smíchejte vařené hovězí maso (které jste vařili bez jakéhokoli koření a bez soli) s šálkem vařené bílé rýže, lžičkou sezamového oleje a trochou vařených brambor.

Vařené vepřové maso s rýží a batátem

Uvařte kus vepřového masa (vyvarujte se tučnému vepřovému) bez soli a koření. Smíchejte ho s půl hrníčkem vařené divoké rýže, půl hrníčkem vařených batátů a lžičkou oleje.

Tuňák s rýží

Tuňáka mají kočky opravdu rády. Určitě jim uděláte radost, když smícháte konzervovaného tuňáka s půl hrníčkem vařené rýže a půl hrníčkem vařených brambor. Přidejte i lžičku rybího oleje.

Zdroj: pets.webmd.com, hepper.com, thesprucepets.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz