Královna Camilla sladké moc nemusí, tomuto piškotovému dortu ale nedokáže odolat

Zdroj: Shutterstock

Manželství nového britského krále Karla III. s manželkou Camillou bylo vždy v hledáčku veřejnosti. V mnohých jejich svazek dlouhá léta vyvolával vnitřní rozpor. I přes jejich nesouhlas se ale tahle dvojice stala jakousi zažitou tradicí.

Britská královna Camilla se netají tím, že nemá problém „postavit se k plotně“ a něco uvařit. Přiznala, že není zrovna fanynkou sladkého. Je tu ale jedna věc, které nedokáže odolat, a tou je piškotový dort.

Oblíbený piškotový dortík královny Camilly

Camilla pravidelně pořádá čajové dýchánky, při kterých se setkávají lidé různých věkových kategorií. „U této příležitosti se čte poezie, popíjí čaj, pojídá piškotový dort a diskutuje se,“ informuje web Žena IN.

Kromě pro Angličany tolik typického podávání čaje, na těchto akcích nesmí chybět její oblíbený dezert. Jde o piškotový dort, kterému Camilla neodolá, byť sladkému zrovna dvakrát neholduje. V případě dokonale měkkého piškotového dortu ale ráda udělá výjimku.

Zkuste si ho připravit i vy

Pokud máte rádi měkké a nadýchané piškotové dezerty, inspirujte se oblíbeným moučníkem manželky krále Karla III. a připravte si piškotový dort i vy.

Co budete potřebovat na jeho přípravu? 110 g povoleného másla, 110 g cukru krupice, 110 g proseté mouky, 2 větší vajíčka, 2 až 3 kapky vanilkové esence, 1 čajovou lžičku kypřicího prášku do pečiva a moučkový cukr na posypání.

Začněte tím, že si troubu předehřejete na 170 °C. Dvě dortové formy vymažte tukem a vysypte moukou. V misce smíchejte prosetou mouku s kypřicím práškem, přidejte zbylé ingredience a pečlivě promíchejte. Vznikne vám hladké těsto. Pokud by bylo těsto příliš tuhé, můžete do něho přidat lžíci vlažné vody.

Poté těsto rovnoměrně rozdělte do připravených dortových forem a pečte cca 30 minut. Po vytažení z trouby nechte vychladnout. Následně můžete potřít tím, co máte rádi – například domácím džemem. Vršek piškotového dortu poprašte moučkovým cukrem.

Zdroj: zena-in.cz, toprecepty.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz