Marry me chicken: Hit sociálních sítí kombinuje chuť kuřete, smetany a sušených rajčat

Zdroj: Shutterstock

Láska prochází žaludkem. Jídlo, kterému se v angličtině říká marry me chicken, je toho podle všeho důkazem. Do češtiny bychom název přeložili jako „vezmi si mě kuře“. Jde o pokrm, který má být tak chutný, že si ženu, která vám ho připraví, budete chtít vzít za manželku okamžitě.

Pokrm pochází ze Sicílie, kde je známý už desítky let. Pod novým názvem se ale proslavil teprve nedávno, když se začal objevovat asi v roce 2015 na sociálních sítích, píše All Recipes.

Kuře, pro které bych si tě vzal

Marry me chicken se pokrmu začalo říkat po schůzce redaktorů amerického časopisu Delish. Ti se tehdy sešli u oběda a jeden z nich nad servírovaným pokrmem prohlásil, že je jídlo tak skvělé, že by si kuchařku ihned vzal.

Hláška se velmi rychle ujala a za pár let po internetu koloval recept na toto jídlo pod novým názvem. Dnes si dokonce mnoho mužů myslí, že když jim žena jídlo připraví, chce jim tím něco naznačit.

Jak na přípravu pokrmu

Kromě toho, že je jídlo chutné a syté, je také velmi snadné na přípravu. Budete potřebovat 4 kuřecí prsa bez kůže, 2 lžíce olivového oleje, 2 stroužky česneku, lžíci tymiánu, lžičku chilli vloček, hrnek kuřecího vývaru, půl hrnku smetany, 100 gramů sušených rajčat, 100 gramů nastrouhaného parmezánu, sůl, pepř a bazalku na ozdobení.

Kuřecí prsa opečte z obou stran na pánvi, která může později i do trouby. Do pánve dejte nasekaný česnek, tymián a chilli, vše orestujte a zalijte smetanou a vývarem. Přidejte rajčata a sýr.

Následně vše přiklopte pokličkou a dejte zapéct na 12 minut do trouby předehřáté na 180 °C. Kuře se pak podává s rýží a ideálně ozdobené lístky čerstvé bazalky.

Zdroj: Huffpost, Tapas, All Recipes, Delish

Autor: Šákrka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz