Long breath diet: Zhubněte jen pomocí dvouminutového dýchacího cvičení

Zdroj: Shutterstock

V zahraničí se této japonské dietě říká long breath diet. Do češtiny bychom mohli toto označení přeložit jako dieta dlouhého dechu. Jde o způsob, jak zhubnout, aniž byste museli denně dřít v posilovně nebo si hlídat jídelníček. Stačí si jen 2 minuty denně kontrolovat svůj dech.

Bývalý herec Miki Ryosuke dietu podle svých slov vynalezl náhodou. Snažil se cvičit dýchací techniky, aby zmírnil své bolesti zad. A překvapivě po pár dnech poznal, že šla dolů také jeho váha, píše Daily Mail.

Nádech, výdech

Na základě svých poznatků sestavil Ryosuke dechové cvičení, při němž se člověk nejprve tři vteřiny nadechuje, poté sedm vteřin dlouze vydechuje. Takto dýchat by měl zhruba 2 minuty, uvádí The Healthsite.

Zároveň je třeba zaujmout ale určitou pozici, při které se člověk soustředí na zatínání určitých svalů na těle.

Při první poloze člověk napíná jednu nohu, zatímco druhou má pokrčenou, opírá se o koleno a snaží se stahovat hýždě k sobě. Následně jsou nohy vystřídány.

Druhá poloha spočívá v tom, že člověk stojí vzpřímeně, snaží se zatínat hýždě a jednu ruku si u toho dá na břicho, aby cítil nádechy a výdechy. Je vhodné každý den zkoušet jinou polohu a pravidelně je střídat.

Žádná složitá pravidla

„Tuk se skládá z kyslíku, uhlíku a vodíku. Když kyslík, který dýcháme, dosáhne určitých tukových molekul, rozloží je na oxid uhličitý a vodu. Krev pak zachytí oxid uhličitý – odpadní produkt našeho těla – a vrátí ho do plic k vydechnutí. Proto čím více kyslíku naše tělo spotřebuje, tím více tuku spálíme,“ vysvětluje techniku hubnutí odbornice na problematiku Jill Johnson.

Hubnout by měl člověk pouze na základě tohoto dvouminutového denního dechového cvičení. Není třeba, aby dodržoval nějaký speciální jídelníček ani aby se přepínal v posilovně.

Je samozřejmě vhodné jíst zdravě, člověk by si ale neměl odpírat nic, co má rád. Pokud se tak vyloženě nebudete přejídat sladkým, nebo nebudete chodit každý druhý den do fast foodu, měla by vám dýchací metoda s hubnutím pomoci.

Zdroj: Daily Mail, The Healthsite, NDTV, Indian Express

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz