Letní superpotraviny, díky kterým zhubnete a udržíte své tělo plné energie

Zdroj: Shutterstock

Je pravda, že na jaře, kdy začne všechno kvést a lidé pěstují bylinky, se nejsnáze člověk dostane k potravinám, které dodávají tělu energii a chrání ho po náročné zimě před problémy spojenými se změnami teplot. Spousta potravin, které jsou našemu tělu prospěšné, je ale spojena i s dalším ročním obdobím, a tím je léto.

Teploty napovídají tomu, že léto je v plném proudu. Slunce každý den láká ven na procházky do parku nebo někam k vodě. Člověk se chce cítit plný energie a dobře vypadat, aby v plavkách před přáteli zapůsobil.

Se zvýšením imunity, hubnutím, ale i doplněním energie vám pomůže hned několik superpotravin, které s sebou tohle roční období přináší. Máme pro vás přehled těch nejužitečnějších z nich.

Výživné borůvky

Borůvky se dají nejen sbírat v lese, ale také pěstovat na keříčcích doma na zahradě. Tato potravina má velmi vysoký obsah živin, přesto však obsahuje jen minimum kalorií. Navíc pomáhá při trávicích problémech a snadno dokáže zastavit průjem.

Využití je jen na vás. Ať už milujete ovocné knedlíky, nebo si hrst borůvek rádi přidáte ráno do ovesných vloček, věřte tomu, že tahle superpotravina vás nezklame. Vysoký obsah vitamínu C navíc podpoří vaši imunitu.

Paprika a vitamín C

Léto je obdobím, kdy dozrávají červené papriky. Ať už je rádi zakousnete jen tak samotné, ke krajíci chleba, nebo si je dáte jako přílohu k nedělnímu kuřecímu řízku s brambory, neprohloupíte.

Podle současných výzkumů má paprika dokonce dvakrát více vitamínu C než pomeranč, který byl až donedávna v tomto ohledu považován za jednoho z velikánů. Červená paprika je tak na udržení skvělé imunity správná volba.

Ledová káva pomáhá s psychikou

Ledový nahořklý nápoj má podle mnoha vědců v létě prokazatelně vliv na psychické zdraví člověka. Výzkumy ukázaly, že lidé, kteří si dají alespoň jeden šálek tohoto nápoje denně, se cítí méně unaveni a jejich psychika je na tom o dost lépe než u ostatních.

Kofein ve studené formě také pomáhá při hubnutí, dejte si ovšem pozor na to, jak moc kávu osladíte, nebo jaké mléko použijete. Ideálně se všem cukrům a tukům vyhněte a kávu si dejte raději hořkou.

Kokos plný probiotik

Pokud nejste zrovna člověk, který by si užíval pití nahořklé kávy, máme pro vás další tip na skvělý letní nápoj, který osvěží. Tím je kokosová voda nebo také kokosové mléko, které obsahují velké množství probiotik. Dají se buď zakoupit přímo v obchodech, nebo jednoduše vyrobit z čerstvého kokosu.

Oblíbeným letním drinkem pak je Piña Colada, která je kombinací kokosové vody a ananasového džusu. Dá se pít jako nealkoholický nápoj, nebo mícháním s vodkou jako drink, který rozproudí každou párty.

Rajče dodá vašemu tělu draslík

Podobně jako červené papriky i rajčata dozrávají začátkem léta. Právě ta jsou velkým zdrojem vitamínu C a draslíku, který naše tělo ve velkém potřebuje. Proto se jejich konzumace doporučuje pravidelně.

Nejlepší rajčata jsou samozřejmě čerstvá a ta z vlastní zahrádky, ale chápeme, že ne každý má takovou možnost. Pokud tedy nemáte rajčata doma na zahradě či na balkoně, rozhodně se jim v obchodech nevyhýbejte.

Zdroj: thebeet.com, topnatur.cz, prevbio.cz
Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz