Co byste měla jíst, abyste měla krásné nehty. Tyto potraviny máte již zaručeně doma

Zdroj: Shutterstock

Věděli jste, že tajemství nádherných nehtů začíná uvnitř vašeho těla? To, co jíte, hraje velkou roli v tom, jak silné jsou vaše nehty. I pokud si pravidelně dopřáváte manikúru, měli byste zamířit do obchodu s potravinami a popřemýšlet, zda nezměnit stravu.

Majitelka společnosti Aligned Nutrition, Erica Drewry, doporučuje položit si otázku, zda jíme dostatečně. „Musíte vyživovat své tělo zevnitř, a pokud nejíte dost, budou trpět všechny méně vitální tělesné procesy. Vaše tělo bude při špatném stravování upřednostňovat vaše hlavní orgánové systémy a nehty, vlasy a kůže budou zanedbány,“ vysvětluje.

Zdravé nehty jsou důležité

Newyorská presbyteriánská nemocnice studovala účinky určitých vitamínů na zdraví nehtů a sdílela výsledky výzkumu, ve kterém zjistila, že biotin pomáhá bojovat s lámavými nehty. O tomto super vitaminu je již dlouho známo, že pomáhá s růstem vlasů, pokožky a nehtů.

Zvýšení příjmu této látky je snazší, než si myslíte. Obvykle se vyskytuje v mnoha potravinách, které již pravděpodobně máte v ledničce.

Patří k nim zejména vejce. Ta jsou dobrým zdrojem bílkovin a vitaminu A a obsahují spoustu biotinu, konkrétně deset mikrogramů na porci.

A co takové mandle? Syrové, solené nebo pražené mandle obsahují vysoké množství biotinu, a proto jsou správnou volbou. Čtvrtina šálku pražených mandlí obsahuje jeden a půl mikrogramu biotinu.

Zkuste si doma připravit květákovou rýži nebo pizzu. V květáku se nachází velké množství biotinu, díky kterému budou vaše nehty vypadat skvěle a zdravě.

Kdo by neměl rád sýry? V této delikatesní pochoutce se také nachází překvapení v podobě biotinu. Jeden kousek jemného sýra čedar obsahuje skoro půl mikrogramu biotinu.

Pouze samé dobroty

Doufejte, že bude pršet! Díky tomu budou růst houby a po jejich konzumaci budou růst i vaše nehty. Kromě vysoké hladiny biotinu jsou houby také skvělým zdrojem draslíku a obsahují tři vitamíny skupiny B, riboflavin, niacin a kyselinu pantothenovou.

Další skvělou potravinou jsou sladké brambory. Ty se u nás stávají čím dál oblíbenějšími a zároveň jsou plné těch nejluxusnějších vitamínů, které můžete svému tělu dopřát. Půl šálku vařených sladkých brambor obsahuje skoro dva a půl mikrogramu biotinu.

Ujistěte se, že do svého těla dáváte pouze dobré věci. Na pečivu hledejte nápis „100% celozrnný“. Celá zrna jsou bohatá na vlákninu, vitamíny skupiny B, železo, měď, zinek, hořčík a antioxidanty. Nečekejte na nic a udělejte pro své nehty to nejlepší!

Zdroj: The Thirty
Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz