Legenda amerického fotbalu Tom Brady sází na zásadité potraviny. Překvapivě se vyhýbá běžné zelenině

Zdroj: Steve Jacobson / Shutterstock

Tom Brady je legendární hráč amerického fotbalu. Talentovaný quarterback a sedminásobný vítěz Super Bowlu odehrál celkem dvaadvacet sezón, než definitivně ukončil svoji dechberoucí kariéru. Zapsal se do srdcí fanoušků nejen v Americe, ale i po celém světě.

Sice už americký fotbal nehraje, ale terčem pozornosti společnosti je Tom Brady i nadále. Netajil se například svým jídelníčkem a prozradil na sebe, co by nikdy nesnědl.

Zakládá si na stravovacích návycích

Tom už několikrát během svého života prohlásil, že stravě vděčí za hodně. Jakožto profesionální sportovec si zkrátka musel hlídat, co jí.

Marketwatch.com odhalil, že se jeho jídelníček skládá z 80 % zásaditých potravin a zbývajících 20 % zahrnují potraviny kyselé.

Podle bývalého hráče amerického fotbalu je tahle kombinace ideální pro udržení rovnováhy a harmonie jeho metabolického systému.

Z čeho se skládá jeho jídelníček?

Profesionální sportovec si nechával svůj jídelníček sestavovat od odborníka. Ten pro něho našel ideální poměr surovin.

Tom Brady tak jedl 80 % zeleniny a celozrnných výrobků, 20 % jeho stravy pak představovalo maso, nejčastěji ryby nebo kuřecí či krůtí maso.

Co by nikdy nesnědl?

Asi každý z nás má minimálně jednu potravinu, kterou moc nemusí. Některé bychom dokonce nikdy nestrčili do pusy, zkrátka bychom je nepozřeli.

Ani legenda amerického fotbalu není v tomto ohledu výjimkou. Tom se rozpovídal o tom, jaké potraviny zrovna nemusí a nesnědl by je.

Na tento seznam tak patří nejen cukr, který Tom považuje za bílé zlo, ale například také jahody. Byť je většina lidí miluje, Tomovi vadí nejen jejich chuť, ale i samotná vůně v něm vyvolává nelibost.

V nelibosti má také lilek. Nyní již bývalému hráči amerického fotbalu vadí nejen chutí, ale také konzistencí.

Rajčata a řepkový olej

Mezi potraviny, které Tom záměrně vyřadil ze svého jídelníčku, patří také rajčata. Je totiž přesvědčen, že nejsou protizánětlivá, ať už ho k tomuto názoru vedlo cokoli.

Nepoužívá ani řepkový olej. „Místo řepkového oleje používá olivový olej a kokosový olej,“ dodává eatthis.com.

Další surovinou, kterou většina lidí normálně konzumuje a považuje ji za zdravou a Tom Brady ji nesnáší, jsou papriky.

Tahle nechuť zahrnuje i chilli papričky, proto se Tom vyhýbá i pikantním pokrmům a omáčkám, nachází-li se v nich jako zdroj pálivosti právě ostrá chilli paprička.

Zdroj: Marketwatch.com, eatthis.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz