Krájení cibule: Rychle, efektivně a bez pláče. S tímhle trikem vám to půjde raz dva

Zdroj: Shutterstock

Cibule je v kuchyni nepostradatelnou přísadou. Dává se do salátů, jako základ do omáček, peče se na ní maso a dá se použít i jako příloha k hlavnímu jídlu. Přesto je nepřítelem většiny z nás.

Její krájení totiž zahrnuje několik problémů, a je jedno, jak často cibuli v kuchyni používáme, snad pokaždé budeme mít s jejím krájením starosti, které nás doslova rozpláčou.

I když po návodu na krájení cibule, který vám představíme, už možná budou tyto problémy minulostí. Uživatelka TikToku Lindsey M. James totiž na svém profilu ukázala způsob, jaký ještě neznáte.

Jednoduchý a rychlý trik

„Lidé mají s krájením cibule problémy. Smeká se jim, nedokážou poslední kousky rozkrájet efektivně, navíc jim to trvá dlouho a pláčou u toho,“ říká uživatelka ve svém videu.

„Proč by někdo chtěl cibuli krájet jakkoli jinak, než takhle?“ dodává a ukazuje způsob, který v kuchyni ona používá už roky. Jak sama říká, a jak se brzy i vy přesvědčíte, je to skutečně rychlé a snadné.

Nejprve je potřeba z cibule odstranit veškeré slupky a nepoužitelné části. Zároveň ale střed, který cibuli drží pohromadě, ponechte, ten vám pomůže na závěr dokrájet i poslední kousky zeleniny.

Cibuli si opřete na prkénko spojem nahoru a svisle ji rozkrájejte na měsíčky, jako má například pomeranč nebo mandarinka. Takto připravenou cibuli pak otočte a svislými řezy pokrájejte připravené měsíčky na malé kousky.

Cibule se díky vrstvám, které obsahuje, rozpadne na malé kousíčky, které pak snadno použijete při pečení masa nebo do salátů. Z nakrájené cibule vám navíc zbyde jen opravdu malý nepoužitelný kousek k vyhození.

Jelikož výsledkem jsou větší kousky, než když krájíte cibuli skutečně najemno, v omáčce bude cibule použitelná pouze tehdy, pokud ji nakonec přecedíte nebo rozmixujete. Jinak se dá ale takto nakrájená použít prakticky k čemukoli.

Video se stalo rychle virálním

Překvapivě jednoduchý nápad si sledující uživatelky oblíbily natolik, že ho začaly rychle sdílet mezi své přátele. Tím se video rozšířilo a stalo se oblíbeným u všech, kteří nejen na TikToku hledají tipy a triky do své domácnosti.

Zatímco pár uživatelů si závistivě myslí, že kvůli takové drobnosti by se neměla uživatelka stát všeobecně slavnou, ostatní po právu Lindsey chválí a děkují jí za nápad.

Podle slov většiny z nich je cibule nakrájena tak rychle, že si ani člověk nestihne vzpomenout na to, že by měl plakat. „Leda dojetím z toho, jak krásně a rychle to šlo,“ dodává se smíchem jeden z komentářů.

Vyzkoušejte si jednoduchý způsob podle videa uživatelky i vy. Cibule je velkým zdrojem vitaminů a v kuchyni se bez ní opravdu neobejdete. Hned zítra si tak připravte lahodný letní salát nebo pečené kuře na sladké cibulce.

Zdroj: mirror.co.uk, TikTok
Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz