Philadelphia: Tom Hanks kvůli roli výrazně zhubl. Za svůj herecký výkon získal Oscara

Zdroj: Profimedia

Film Philadelphia je vnímán jako zlomový v kariéře oblíbeného herce Toma Hankse. Jde o drama z roku 1993, ve kterém Hanks hraje právníka s AIDS. Jedním z hlavních prvků filmu je ukázat, jak negativní dopad tato nemoc na člověka má.

Pro Hankse to nebyla jednoduchá role, a to z vícero důvodů. Do té chvíle sice měl možnost zahrát si částečně drama, ale film Philadelphia bylo úplně jiné kafe. Zejména také proto, že kvůli roli výrazně zhubl.

Z práce domů a cvičit

Cíl byl jasný: postupně ubývat na váze, protože přesně tohle si film vyžadoval. Hanksova postava ve filmu postupně strádá a chřadne. A to bylo potřeba dodržet i u samotného Toma.

Přiznal se, že měl nařízeno každý den cvičit. Jeho dny tak vypadaly jako přes kopírák. Přišel z práce, musel cvičit a pak šel spát. Na nic dalšího mu nezbývala energie.

Zhubl necelých 12 kilogramů

Tom do role fyzicky hodně investoval, aby jeho vzhled co nejvíce přilnul vzhledu člověka trpícího AIDS. Přiznal, že to nebylo jednoduché.

„Celkově herec za tento film zhubl necelých 12 kilogramů,“ odhaluje archyde.com. Film se natáčel chronologicky a Tom hubl společně se svojí filmovou postavou.

Dieta se na něm podepsala

Aby herec postupně ubýval na své váze, musel dodržovat stanovený jídelníček. Změna stravy a přísná dieta se na něm podepsaly.

„Byl jsem jako omámený. Několik dní jsem nemohl vstát, aniž bych se chytil okraje židle, a také jsem se pořád díval na hodinky, protože jídlo bylo vždy po hodině a patnácti minutách,“ cituje herce cheatsheet.com.

Ke konci natáčení už se Tom Hanks cítil opravdu hodně vyčerpaný. Jeho psychické i fyzické zdraví se odráželo i do jeho filmové postavy. A to bylo žádoucí.

Za tvrdou dřinu získal Oscara

Tato role byla jednou z nejvýznamnějších v jeho kariéře, protože za ni získal svého prvního Oscara za nejlepšího herce.

Sošku, která ocenila neuvěřitelnou práci Toma Hankse při natáčení. V průběhu celého filmu můžeme také vidět jeho působivou fyzickou proměnu.

Nebylo to naposledy, kdy kvůli filmu hubl

Tento úbytek hmotnosti však není osobním rekordem Toma Hankse v jeho kariéře. O několik let později muž, který za roli ve filmu Forrest Gump získal svého druhého Oscara, posunul laťku v hubnutí o pořádný kus dál.

V celovečerním filmu Trosečník z roku 2000 herec hraje muže, který se po havárii svého letadla ocitne sám na pustém ostrově. Tom Hanks se proto musel znovu přeměnit na fyzické úrovni, aby vypadal co nejvíce jako trosečník. Pro tento film zhubl neuvěřitelných 22 kilogramů.

Zdroj: archyde.com, cheatsheet.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz