Kočičí cukroví: Připravte na Vánoce pochoutky i pro své domácí mazlíčky

Zdroj: Shutterstock

Každý, kdo má doma kočku, to nejspíš zná. Pečete před Vánoci cukroví a zvíře se vám neustále motá pod nohama. Nakonec je vám ho líto a podělíte se tak s ním o cukroví, které mělo skončit na štědrovečerním stole. Jenomže tím můžete kočkám pěkně ublížit.

Je celá řada potravin, které by kočky konzumovat neměly. A velkou většinu z nich obsahuje právě cukroví. Pokud tak nechcete svému domácímu mazlíčkovi ublížit, o cukroví se s ním nedělte. A to ani o to, které vám třeba spadlo na zem.

Nebezpečí pro kočky začíná u čokolády. Tu jíst nesmí, protože pak mohou trpět nejen průjmy, ale především srdeční arytmií. Pokud by tak snědly čokolády větší množství, mohlo by je to stát i život.

Kočky by se dále měly vyhýbat také rozinkám. Hroznové víno obsahuje toxin, který kočkám způsobuje záněty ledvin. To samé platí i pro oříšky.

Cukroví pro vašeho mazlíčka

Pokud chcete udělat domácím mazlíčkům radost, připravte jim cukroví speciální. Kočičích sušenek je celá řada a některé z nich obsahují i potraviny, které jsou pro vaše čtyřnohé kamarády prospěšné.

První z laskomin, které pro kočky můžete připravit, je cukroví játrové. Potřebovat budete 700 gramů vepřových jater, 2 vejce a asi 60 gramů celozrnné mouky. Suroviny smíchejte a vytvořte z nich placičky, které pečte na 180 °C asi 15 minut.

Dalším druhem cukroví jsou sušenky rybí. Na ty si připravte 250 gramů lososa, 5 vajec a 500 gramů ovesných vloček. Kočka díky tomuto jídlu dostane do těla dostatek živin, které obsahují i standardní granule. Pečte sušenky opět na 180 °C asi 15 minut.

Poslední možností je připravit kočkám cukroví z mrkve. Jsou to přece jen všežravci a kromě masa tak potřebují do těla dostat i nějakou tu zeleninu. Potřebovat budete : 200 gramů mrkve, 1 vejce, 4 lžíce vody, 250 gramů celozrnné mouky, 3 lžíce oleje a ½ prášku do pečiva.

Vejce utřete s olejem, přidejte nastrouhanou mrkev a vodu. Potom pomalu a postupně vmíchejte do těsta mouku s práškem do pečiva. Vypracujte těsto, které nechte odpočinout, a nakonec jej pečte 20 minut na 180 °C.

Zdroj: Blesk, Lifee, Moulík

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz