Karel III. si oblíbil musaku. V jeho verzi však nesmí chybět tetřev

Zdroj:Shutterstock

Nový panovník Spojeného království Velké Británie Karel III. nejde po stopách svého tatínka, prince Philipa, který byl známým gurmánem, jenž si dokázal jídlo náležitě vychutnat. Karel III. se mnohem více nežli o požitek zajímá o to, odkud jeho pokrmy pochází.

Podle bývalého šéfkuchaře královské rodiny se král Karel III. zajímal o ekologické zemědělství již v době, kdy to ještě nebylo „moderní“. Má své oblíbené pokrmy, například musaku, ve které mu nikdy nesmí chybět zvláštní přísada.

Karel III. miluje musaku. Má ji ale rád „po svém“

Mezi oblíbená jídla nového panovníka Velké Británie patří musaka. „Musaka je mleté maso s lilkem a bešamelem,“ vysvětluje web Extralife.

Asi každý z nás má nějaký pokrm, který si připravuje po svém. Například se v něm úplně nedržíme stanoveného receptu a něco jsme si do jídla přidali, něco naopak vynechali a některé ingredience třeba vyměnili za jiné.

Jinak tomu není ani v případě Karla III., který si zamiloval svojí verzi musaky. „Jeho verze musaky s tetřevem dostala dokonce svůj název: groussaka,“ doplňuje web Magazín Recepty.

Zákaz husích jater v královské kuchyni

Málokdo by neznal lahůdku v podobě pokrmu nesoucí název foie gras. Jde o husí játra, která patří mezi vyhlášené pokrmy. I když je pravda, že ne všichni jim dokážou přijít na chuť.

Důkazem toho je král Karel III., který foie gras naprosto odmítá. Dokonce se postaral o to, že se tento pokrm nesmí v královské kuchyni vůbec připravovat.

Co je důvodem, který vede Karla III. k takové nelibosti vůči pokrmu foie gras? Podle webu Top Recepty jsou to špatné životní podmínky zvířat, která se úmyslně překrmují, aby jim ztučněla játra.

Zdroj: extralife.cz, magazin.recepty.cz, keeptalkinggreece.com, greekcitytimes.com, Toprecepty.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz