Kamu to schytala za své rady o detoxikaci těla. Jsou to nesmysly, míní odborníci

Zdroj: Nextfoto

Mnoho celebrit využívá své slávy k tomu, aby mezi lidmi šířily rady ohledně zdravé výživy. Jenomže to, co na svých sociálních sítích propagují, často nemusí být pravda. Šéfkuchařka Kamu schytala kritiku za informace o detoxech, které prý doporučovala jako téměř nezbytné.

„V první řadě se musíme zamyslet nad myšlenkou detoxů a tím, jak je chápe veřejnost a jak je komunikují influenceři, což je většinou špatně. Oni vám budou tvrdit a doporučovat, že se naše tělo potřebuje detoxikovat, což v žádném případě není pravda,“ vysvětluje Miloslav Šindelář z Institutu Moderní Výživy.

Sedmidenní detox

Kamu na své sociální síti sdílela informaci o sedmidenním detoxu, během kterého údajně téměř vůbec nejedla, uvádí Extra. Pochlubila se, jak moc jí proces pomohl.

„Tahle kůra mi pročistí trávicí systém, odvodní a nakope metabolismus, který jsem si za život všemi těmi dietami rozkopala. Mysl je rázem čistší, měkčí, zapnou se rázem úplně nové receptory a člověk nechápe, čeho je schopný bez jídla,“ uvádí kuchařka.

Naše tělo se čistí samo

Šindelář v reakci na příspěvek influencerky uvádí, že naše tělo se čistí samo a přirozeně, a to 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Bez této skutečnosti bychom totiž jednoduše nepřežili.

Influenceři ale podle jeho slov často veřejnost vystraší tím, že má vlastně tělo plné toxických látek, kterých je třeba se zbavit pomocí drahých detoxikačních přípravků.

Institut proto na slova Kamu, která právě tomuto příkladu influencera odpovídá, reagoval veřejným prohlášením.

„Kamu své nesmysly hlásá veřejně. Takže jsme také reagovali veřejně. A vůbec se s ní nemáme o čem bavit, protože s takovými lidmi je to těžké. Těžko pochopí vaše argumenty, když nemají vzdělání v daných oborech,“ doplňuje Šindelář.

Zdroj: Refresher, Institut moderní výživy, Extra, Youradio Talk

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz