Jídla, která Japonci nejedí: Přesto jsou velmi mylně připisována právě jim

Zdroj: Shutterstock

Ačkoli si některá jídla automaticky spojujeme právě s Japonskem, rozhodně to neznamená, že z Japonska přímo pocházejí. Zrovna tak neplatí, že co je podle většiny lidí typicky japonské, musí místní lidé jíst prakticky denně.

Jsou pokrmy, o kterých si většina lidí myslí, že vznikly v Japonsku a jsou také přesvědčeni, že je Japonci často jedí. Není to tak úplně pravda.

Ne všechna jídla pocházejí z Japonska

S každou zemí se neodmyslitelně pojí nějaké jídlo. Co byste řekli, že asi charakterizuje nás? Byla by to česká klasika knedlo vepřo zelo?

Nebo možná smažený sýr s hranolky? Či snad pěkně vychlazené pivo? Určitě se shodneme na tom, že jsou jídla, která si úzce spojujeme s nějakou zemí.

U Japonska to není jinak. I k této zemi jsme si tak nějak zaškatulkovali celou řadu jídel a máme za to, že odtud nejen pocházejí, ale že je také místní běžně konzumují.

Jenže jsou pokrmy, které se možná tváří japonsky, ale vůbec v Japonsku nevznikly. Natož pak, aby je Japonci jedli každý den. O která jídla a suroviny se jedná?

Kalifornské rolky

Jasným příkladem, jak často se mnohdy v jídle mýlíme, jsou oblíbené kalifornské rolky. Mysleli jste si, že pochází z rukou japonského obyvatele?

„Kalifornské rolky vlastně vznikly v 60. letech v Tokyo Kaikan,“ odhaluje eatthis.com. Chcete-li mít jasno, kde konkrétně, pak v Little Tokyo v Los Angeles.

Teriyaki omáčka

Hustá hnědá omáčka se často nalévá přes kuře, steak, zeleninu nebo cokoli jiného. Mnoho lidí si ji spojuje s Japonskem, ale víte, jak je to doopravdy?

V Japonsku se nepoužívá. Ve spíži místních ji nenajdete. Údajně je to proto, že je příliš sladká a Japonci jí prostě nepřišli na chuť.

Slazený zelený čaj

Zelený čaj se sice v Japonsku pije, ale na rozdíl od jiných zemí – jako třeba Ameriky, nebo i Čech – se zde rozhodně nepije slazený.

Japonci dávají přednost hořkému čaji. Takže ačkoli zde na zelený čaj natrefíte, s největší pravděpodobností neuvidíte místního, jak si zelený čaj sladí.

Hnědá rýže

Mnoho rodin žijících v Japonsku si dříve nemohlo dovolit kupovat bílou rýži. Proto se u nich jedla jen hnědá rýže, která byla dostupnější.

Dneska už najdete bílou rýži snad v každé domácnosti. Většina Japonců ale hnědou rýži nejí. Proč? „Jíst hnědou rýži pak některým starým lidem připomíná, že byli chudí,“ odhaluje savvytokyo.com.

Zdroj: eatthis.com, savvytokyo.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz