Jaký nápoj si dopřát hned po ránu a nastartovat metabolismus? A ne, není to káva

Zdroj: Shutterstock

Ráno je pro většinu z nás nejnáročnější částí celého dne. Zatímco někdo z postele vyskočí jako rybička, jinému trvá podstatně déle, než vůbec dokáže pořádně rozlepit oči a alespoň částečně fungovat.

Většina lidí je zvyklá uvařit si hned po ránu šálek silné kávy. Kafe je totiž dokáže postavit na nohy. My ale známe i jiné nápoje, které byste si měli dopřát hned po ránu. Skvěle totiž nastartují váš metabolismus a mohou vám být nápomocné i při hubnutí.

Okurkovo-mátová voda

Možná vám na první dobrou spojení okurky a máty nepřipadá příliš chutné. Tenhle nápoj ale může zlepšit vaše trávení, pomůže proti zadržování tekutin v těle a mimo jiné dokáže spalovat tuky. Okurka je z velké části tvořena vodou a může pomoci při vyplavování toxinů z těla. Máta je tam na dochucení.

Jednu středně velkou okurku nakrájejte, vložte do sklenice, přidejte k ní několik snítek máty a zalijte vodou. Dobře protřepejte a pro ještě lepší chuť nechte vychladit v lednici. Nic nezkazíte, když si tenhle nápoj připravíte den předem.

Skořicový zelený čaj

Pokud se snažíte zhubnout, může vám být nápomocný i skořicový zelený čaj. I ten totiž dokáže hned po ránu rozpumpovat váš metabolismus. Zelený čaj je užitečný také při poruchách trávení, prospívá žaludku a zvyšuje schopnost rozkládat a vstřebávat živiny z potravy.

Připravíte si ho tak, že zelený čaj necháte louhovat s jednou tyčinkou skořice alespoň pět minut v horké vodě. Pro lepší chuť můžete přidat čerstvou citronovou šťávu a osladit medem.

Zelený čaj s kurkumou

Připadá vám spojení zeleného čaje a kurkumy zvláštní? Když vám prozradíme, že tento čaj má detoxikační účinky a je také známý tím, že podporuje hubnutí, pak to s ním určitě alespoň jednou zkusíte. Zelený čaj je bohatý na antioxidanty a zrychluje metabolismus.

Jak si ho připravit? Zelený čaj připravte tak, jak jste zvyklí. Přidejte k němu lžičku kurkumy a dobře promíchejte. Můžete přidat i trochu skořice. Před pitím je potřeba tekutinu scedit.

Kokosová voda

Hned po ránu se můžete z plna hrdla napít i kokosové vody. Kokosová voda se může pyšnit celou řadou zdravotních výhod, je nabitá minerály, plná vitamínů a nechybí jí ani antioxidanty. Pomáhá zvyšovat citlivost na inzulín, zároveň snižuje hladinu cukru v krvi. Pravidelné pití kokosové vody může fungovat jako prevence proti vzniku ledvinových kamenů.

Ovocné smoothie

V neposlední řadě se zmíníme také o ovocném smoothie, které si můžete připravit přesně podle toho, na co máte zrovna chuť. Čerstvé ovoce je výborné pro imunitní systém, jeho posílení se vám především teď na podzim a v zimě určitě bude hodit. Výhodou je, že možnosti jsou prakticky neomezené a vaše ovocné smoothie tak může být každé ráno jiné.

Zdroj: parenting.firstcry.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz