Jobovy slzy: Zdravotní benefity slzovky obecné potěší alergiky i ty, kteří se snaží zhubnout

Zdroj: Shutterstock

Slzovka obecná je též známá jako slzovka porcelánová, někdo ji ale bude znát spíš pod pojmem Jobovy slzy. V každém případě je řeč o velice zdravé obilnině, která se právem řadí na seznam superpotravin. Je ale hodně lidí, kteří o této cizokrajné obilnině mnoho neví, což je velká škoda, protože našemu zdraví rozhodně má co nabídnout.

Slzovka obecná pochází z Asie, byla ale velmi oblíbenou složkou potravy pro starověké Egypťany, Palestince i Řeky. Slzovka obecná je vcelku odolná rostlina dorůstající do výšky jednoho až dvou metrů s nenápadnými květy, dlouhými listy a bíle zbarvenými plody připomínajícími tvar slzy.

Je známá jako součást alternativní medicíny

Ať už tuhle obilninu znáte pod názvem slzovka porcelánová, slzovka obecná, nebo Jobovy slzy, měli byste vědět, že jde o velmi často používanou součást celostní medicíny. Velmi si ji cení především Číňané, kteří si váží jejich blahodárných účinků. Právě proto se pravidelně objevuje v jejich stravě, konzumují ji v nejrůznějších formách.

Jak slzovka obecná prospívá?

Slzovka obecná obsahuje velké množství minerálů, za zmínku bezesporu stojí obsah hořčíku, vápníku, fosforu a zinku, nechybí ani mangan či železo. Opomenout nesmíme ani vitamíny, najdete v ní vitamíny B – thiamin, riboflavin a další. Určitě vás zajímá, jak a v čem vám může být slzovka obecná nápomocná.

Prevence a léčba rakoviny

„Řada výzkumných týmů v Číně analyzovala účinky slzovky obecné na rakovinu tlustého střeva, slinivky břišní, plic, jater, prsu a také na leukémii spolu se slibnými výsledky. Jeden výzkum, publikovaný v Journal of Ethnopharmacology v září 2008, zjistil, že extrakty z Jobových slz značně inhibovaly aktivitu syntézy mastných kyselin v játrech,“ informuje healthbenefitstimes.com.

Léčba alergií

Tradičně se Jobovy slzy využívají při léčbě nejrůznějších alergií. V tomto případě se aplikují rostlinné extrakty, slzovka obecná může být nápomocná například při kontaktní dermatitidě. Extrakty z rostliny potlačují příznaky alergie a posilují imunitní systém.

Snižuje cholesterol

S vysokým cholesterolem se potýká mnoho lidí. Vysoká hladina cholesterolu může být příčinou celé řady závažných onemocnění a zdravotních stavů, které rozhodně nelze přehlížet. I zde mohou být Jobovy slzy nápomocné, snižují celkové množství škodlivého cholesterolu v těle.

Podporuje hubnutí

Slzovce obecné nelze upřít ani podíl při snaze zhubnout. Při pravidelném používání může podpořit redukci tuku, napomáhá ke snížení tělesné hmotnosti. Tento fakt ocení především ženy, které hledají nejrůznější způsoby, jak hubnutí podpořit a dosáhnout svých cílů.

Zdroj: healthbenefitstimes.com, rxlist.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz