Jak zhubnout v obličeji: Klíčem jsou obličejová cvičení i spánek

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí trápí tuk uložený v oblasti obličeje. Je to přeci jen ta úplně první věc, které si na nás druzí všímají a tzv. druhá brada rozhodně není ideálním módním doplňkem. Možná i vás proto zajímá, jak zhubnout v obličeji – a v tom případě jste tady správně.

Hned na úvod je potřeba zmínit, že neexistuje žádný způsob, trik nebo fígl, jak začít hubnout pouze na jedné konkrétní partii. Máme pro vás ale několik tipů, jak s tukem v obličeji přeci jen bojovat.

Dodržujte pitný režim

Zní vám to jako klišé, které se opakuje stále dokola? Možná tomu tak je, pravdou ale zůstává, že mnoho lidí pitný režim nedodržuje navzdory tomu, jak často se hovoří o jeho důležitosti pro naše tělo a zdraví celkově.

Dodržování pitného režimu ale může pomoci s hubnutím a tím pádem i s hubnutím v oblasti obličeje, kde je uložený tuk na první pohled vidět – například onou druhou bradou.

Vyvarujte se alkoholu

Vychutnat si příležitostnou sklenku vína u večeře je v pořádku, ale nadměrný příjem alkoholu může být jedním z největších přispěvatelů k hromadění tuku.

Alkohol obsahuje většinou prázdné kalorie, což znamená, že má vysoký obsah kalorií, ale postrádá důležité živiny, jako jsou vitaminy a minerály. Působí také jako diuretikum, což znamená, že zvyšuje produkci moči. To může vést k dehydrataci a zadržování vody.

Provádějte obličejová cvičení

Obličejové cvičení lze použít ke zlepšení vzhledu obličeje, boji proti stárnutí a zlepšení svalové síly. Pravidelné provádění obličejových cvičení může tónovat obličejové svaly, takže váš obličej vypadá štíhlejší.

Porozhlédněte se po internetu, kde určitě najdete mnoho návodů na ty správné obličejové cviky. Snažte se je cvičit pravidelně, protože jedině tak má nějaké cvičení smysl.

Hodně spěte

Spánková deprivace může způsobit zvýšení hladin stresového hormonu kortizolu. Vysoké hladiny kortizolu přicházejí s dlouhým seznamem potenciálních vedlejších účinků včetně přírůstku hmotnosti.

Jinými slovy to znamená, že pokud se budete šidit na spánku, odrazí se to nejen na vaší psychické, ale také fyzické stránce.

Omezte sůl

Diety s vysokým obsahem soli způsobují, že tělo zadržuje vodu. Zadržování vody způsobuje otoky v různých částech těla včetně obličeje. Váš obličej pak může působit „tučnější“.

Máte-li podezření, že patříte k lidem, kteří mají problémy se zadržováním vody, snažte se omezit používání soli ve svém jídelníčku.

Zdroj: medicalnewstoday.com, healthline.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz