Charlize Theron se v kondici udržuje jednoduchým způsobem. Svou postavu však nemá zadarmo

Zdroj: Taniavolobueva / Shutterstock.com

Charlize Theron je oblíbená jihoafricko-americká herečka, která v srpnu tohoto roku oslavila krásné 47. narozeniny. I když se blíží k padesátce, rozhodně na to nevypadá a kterákoli podstatně mladší žena by jí mohla vzhled i postavu tiše závidět.

Charlize se netají tím, že sama sebe hodně hlídá, pokud jde o stravu a péči o tělo. Před lety dala přednost rostlinnému stravování a do jejího života neodmyslitelně patří také pohyb. Jak se tahle kráska udržuje v kondici?

Každé jídlo musí být vyvážené

Pokud se podíváte na postavu této herečky, nebudete pochybovat o tom, že zadarmo ji rozhodně nemá. Pravdou je, že se hodně zaměřuje na stravu.

Dbá na to, aby každé její jídlo bylo perfektně vyvážené, co se týče živin. V každém jídle tak musí být porce bílkovin, zeleniny a také ovoce.

„Každý den mám džusy a kapustu a zelené saláty. Když jím zdravě, spím dostatečně a nepiju alkohol, pak vypadám nejlépe. Tehdy jsem nejšťastnější a myslím, že je to znát,“ cituje herečku web Womenshealth.com.

Sacharidy s mírou

I když Charlize sacharidy z jídelníčku úplně nevyřadila, rozhodně je z velké části omezila. Pokud už se v některém z jejích jídel sacharidy vyskytují, pak jsou to jídla během rána a dopoledne.

V odpoledních a večerních hodinách už se herečka snaží sacharidy nepřijímat, přílohy nahrazuje zeleninou a plně jí to takto vyhovuje.

Vyhýbá se zpracovaným potravinám

Pokud v jídelníčku této herečky, kterou jste mohli vidět například ve filmech Šílený Max, Zrůda nebo třeba Sněhurka a lovec, něco určitě nenajdete, pak jsou to zpracované potraviny.

Vyhýbá se nejen zpracovaným potravinám, ale také všemu smaženému, nekonzumuje pečivo, vyhýbá se také těstovinám a nasyceným tukům.

Zamilovala se do pilates

Co se týče pohybu, Charlize Theron si zamilovala pilates a věnuje se mu už několik let. O tomto typu cvičení s oblibou tvrdí, že úplně změnilo její tělo.

Charlize je toho názoru, že pokud se chce dobře a vydatně najíst, musí se také aktivně hýbat. Pohybu se věnuje také proto, aby si zajistila dobré zdraví a byla tu co nejdéle pro své děti.

Zdroj: Womenshealth.com, Hola.com, Celebhealthmagazine.com, fitnessreaper.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz