Jak udělat opravdu výbornou a levnou domácí šlehačku. Na tu z obchodu si ani nevzpomenete

Zdroj: Shutterstock

Do kávy, na zmrzlinový pohár nebo třeba na obyčejný banán – je tolik dobrot, které kopeček šlehačky dokáže příjemně doplnit. Určitě i vy tu a tam po šlehačce sáhnete a obohatíte s ní některý pokrm nebo nápoj.

Většina lidí používá kupovanou šlehačku ve spreji. Mnohdy ale vůbec nepřemýšlí a při nákupu sáhnou po prvním výrobku, který jim přijde pod ruku. O kvalitě některých šlehaček ve spreji však nemůže být řeč. Mnohem rozumnější je udělat si šlehačku doma – je levnější a chuťově lepší.

Proč jsou šlehačky ve spreji špatné?

Samozřejmě ne úplně všechny, ale mnohé z nich bohužel ano. Na první pohled totiž vypadají stejně, svým obsahem se ale hodně liší.

Zatímco některé šlehačky ve spreji jsou vyrobeny ze smetany a tehdy máte „šťastnou ruku“, když si takový produkt donesete domů, jiné jsou vyrobené z odstředěného mléka a další jen z tuku a vody. A ty jsou nejhorší.

Přinést si domů šlehačku z obchodu je sice pohodlné, ale „odměnou“ za tohle pohodlí vám může být vodová šlehačka, o jejíž kvalitě rozhodně nemůže být řeč.

Vyrobte si domácí šlehačku. Vyjde na pár korun a chutí vás ohromí

Udělat si domácí šlehačku není tak složité, jak se možná na první pohled zdá. Ve skutečnosti si hebkou, nadýchanou a krémovou domácí šlehačku dokáže připravit každý. Stačí vědět, jak správně na to.

Logicky k tomu potřebujete smetanu ke šlehání. První rada zní: nezačínat šlehat na vysoké otáčky. Jednak budete mít kapky šlehačky po celé kuchyni a druhý problém spočívá v tom, že šlehačku můžete snadno přešlehat.

Šikovný trik, který určitě můžeme doporučit, je vychladit mísu, ve které budete šlehačku připravovat. Pomůže to tuhnutí šlehačky. Do mrazáku můžete na pár minut vložit i metly na šlehání, rozhodně tím nic nezkazíte.

Začněte šlehat na menší otáčky, postupně můžete přidávat. Výroba domácí šlehačky vám nezabere více nežli 10 minut, postupné zvyšování rychlosti se tedy vyplatí.

Co když šlehačku přešleháte?

Stát se to může. Přešlehaná šlehačka ztrácí na objemu, rozpadá se – tuky a tekutina se oddělují, na pohled to nevypadá hezky. Jde to zachránit?

Zkusit to můžete. Přešlehanou šlehačku vložte na 30 minut do lednice, klidně i na 1 hodinu. Poté ji s pomocí metličky jemně promíchejte, aby se opět spojila.

Zdroj: Vitalia.cz, Blesk, iReceptar, cookieandkate.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz